Збільшення тарифів на водопостачання та водовідведення з 1 липня 2023 року стало невідворотною реальністю для багатьох українців.
Звісно, це рішення НКРЕКП викликало хвилю негативних реакцій серед громадян. Але, як би там не було, тепер ми з вами змушені використовувати воду більш обережно і свідомо, щоб економити гроші і не викидати величезні суми за комуналку.
Styler прямо зараз дає кілька корисних порад, які можуть допомогти вам зменшити свої витрати на воду в умовах її здорожчення.
Переконайтеся, що всі сантехнічні пристрої (крани-змішувачі, кульові клапани тощо) і механізми належним чином працюють і не протікають. Витік води може бути непомітним, але здатна призвести до накопичувальних витрат.
Придбайте економічні насадки на крани та душі. Встановлення економних змішувачів та душових головок може суттєво знизити витрати води без втрати комфорту. Це вкрай ефективний спосіб зниження фінансових розходів.
Коли чистите зуби або голитесь, закривайте крани. Це може здатись дрібницею, але великі економії починаються з малого!
Намагайтесь використовувати якомога менше води при митті овочів або приготуванні їжі. Не потрібно варити одне яйце у 10-літровій каструлі!
Намагайтеся скоротити час, проведений у душі або ванній. Кожна зайва хвилина, проведена під приємними струменями води, може потім неприємно вас вразити у платіжці.
Замість того, щоб виливати воду, що залишилася після варіння їжі або, наприклад, прання, можна використовувати її для поливу рослин або прибирання.
Перед тим, як почати прання чи миття посуду, переконайтеся, що ваша машина заповнена максимально, не розтягуйте на кілька сесій. Максимальна експлуатація пралки і посудомийки зекономить воду і ваші гроші.
Крім того, експерти радять для економії води встановити дворівневий злив води в туалеті і системи рециркуляції води (вони вимагають початкових інвестицій, але в довгостроковій перспективі допоможуть заощадити значну суму грошей).
Якщо ж ви живете у приватному будинку з власним подвір’ям і присадибною ділянкою чи садом, то використовуйте системи краплинного поливу, які беруть менше води, ніж традиційні шланги.
Також поливайте рослини рано вранці або пізно ввечері, коли вода менше випаровується.
Разом з тим радимо використовувати бочки для збору дощової води, якою потім можна поливати город.
До всього цього важливо навчити всіх членів сім'ї економити воду і зрозуміти, наскільки важливо це для нашої планети і власного бюджету. Економія води - це колективне завдання, і всі повинні брати участь у цьому процесі.
Раніше було названо три області України, в яких тариф на воду не підвищать.