ua en ru

Як боротися з пилом, щоб назавжди вигнати його з оселі

Як боротися з пилом, щоб назавжди вигнати його з оселі Звідки береться пил? (фото: Pexels.com)

Пил - не тільки неприємна ознака безладу в оселі, але й доволі небезпечна причина алергій та ускладнення дихання. Щоб подолати цю проблему у квартирі, треба знати, які матеріали притягують до себе мікрочастинки шкіри і волосся та чи дійсно провітрювання таке ефективне, як ми звикли думати.

РБК-Україна (проект Styler) дослідило, звідки береться більшість пилу у квартирі та як запобігти його появі.

Пил: проблема, яка повертається

Пил - це справжня загадка. Тільки-но ви прибрали підлогу, протерли всі полиці й підвіконня, а пил уже знову з’являється, наче нічого й не було. Він покриває книжкові полиці, повільно добирається до меблів, збирається у кутах, псуючи настрій і створюючи відчуття безладу.

Проте пил не такий безневинний, як здається на перший погляд: мікроскопічні частинки, що літають у повітрі, можуть проникати в наші дихальні шляхи, викликаючи алергії та загострення інших захворювань.

І що ж робити? Насправді є кілька корисних порад, які допоможуть зберігати дім чистим довше.

Матеріали, що сприяють накопиченню пилу

Багато з нас обирають натуральні тканини для інтер'єру: дивани з м’якою оббивкою з букле, пухнасті килими, лляні штори та шерстяні пледи. Однак такі матеріали "пилять" набагато більше, ніж синтетичні.

Синтетика, у свою чергу, активніше притягує до себе часточки шкіри, волосся, волокна одягу та пилок кімнатних рослин. Тому важливо знайти баланс - натуральні матеріали можуть сприяти утворенню пилу, а синтетичні його притягують.

Провітрювання: коли це корисно?

Нам з дитинства розповідали, що провітрювання кімнати - запорука здоров'я. І це дійсно так, якщо ви живете за містом або в екологічно чистих районах. Проте у великих містах ситуація інша.

Повітря може приносити в дім шкідливі речовини, особливо якщо ви живете поруч із дорогами, промисловими об'єктами чи будівництвами. У таких випадках варто поставити на вікна спеціальні фільтри або придбати очисники повітря, щоб зберегти здоров'я.

Декор і текстиль - "пастки" для пилу

Що ще притягує пил у домі? Звісно, це всілякі вазочки, статуетки, дрібнички та букети з сухоцвітів. Вони часто стають "пилозбірниками", тому експерти з прибирання радять уникати захаращення дому та регулярно позбавлятися речей, якими ви не користуєтеся.

Також, якщо у вас є алергія або проблеми з диханням, варто мінімізувати кількість декоративних подушок, замінити відкриті книжкові полиці на закриті та частіше витряхувати пледи й покривала.

Не забувайте також провітрювати ковдри та подушки, адже в них може накопичуватися не лише пил, а й заводитися пилові кліщі.

Як боротися з пилом, щоб назавжди вигнати його з оселіПароочисник допоможе подолати пил (фото: Freepik.com)

Корисні помічники у боротьбі з пилом

Найкращий засіб від пилу - це зволожувач повітря. На ринку представлено безліч моделей на будь-який смак та бюджет, тож знайти відповідний варіант не складе труднощів.

Зволожувачі зазвичай не займають багато місця і працюють майже безшумно, а їхня ефективність у підтриманні чистоти повітря в приміщенні вражає.

Особливо корисним цей прилад є для родин з маленькими дітьми, алергіками та домашніми тваринами. Окрім того, для вологого прибирання рекомендується придбати пароочисник - він значно полегшує видалення бруду та липкого пилу.

Правильний порядок прибирання

Під час прибирання важливо дотримуватися основного правила: пил варто витирати зверху вниз. Це дозволить уникнути ситуації, коли пил із верхніх полиць потрапляє на щойно вимиту підлогу.

Якщо не дотримуватися цього правила, доведеться або чекати, поки пил осяде, щоб перемити підлогу знову, або залишити все як є. У будь-якому випадку прибирання повинно приносити задоволення, а не перетворюватися на виснажливу роботу.