Як за допомогою малюнка визначити емоційний стан дитини: лайфхак від психоаналітика
Іноді діти замикаються у собі і не діляться власними переживаннями із батьками. Такі стани є небезпечними для малечі, адже з часом тільки поглиблюється емоційне навантаження.
Якщо дорослі помічають зміни у поведінці дитини, варто провести домашній тест, щоб оцінити, як син чи донька взаємодіє з оточенням.
Про те, як це можна зробити за допомогою малюнка, розповіла психоаналітик Наталія Волохова на сторінці в Instagram.
Швидкий текст на визначення емоційного стану дитини
"Щоб оцінити взаємодію дитини з оточенням, її відносини й бачення світу, варто попросити намалювати "баранця у пляшці". Після того, як дитина намалює, слід поставити правильні запитання і за відповідями оцінити стан дитини", - пояснює експертка.
Які запитання потрібно ставити:
1. Як баранець там опинився?
2. Як йому там у пляшці?
3. Яким він бачить навколишній світ із пляшки?
4. Про що він мріє? І так далі...
Наприкінці можна попросити дитину розповісти історію про шлях виходу баранця із банки.
"Баранчик - це символ самої дитини. Пухнастий, яскравий, добрий баранчик - позитивне сприйняття дитини себе у родині (і навпаки). Добре промальовані ріжки і ніжки - впертість, можливо опір батькам. Роги і копита - відділення від батьківської сімʼї", - пояснює Волохова.
За її словами, у цьому тесті пляшка - це символ родини. М’які, плавні, округлі форми пляшки означають близькість до мами, потреба в її увазі й турботі, оцінці.
Більш різкі, незграбні форми пляшки дають зрозуміти, що переважає батьківське начало, батьківські риси характеру.
"Розташування баранчика в пляшці також має значення. Якщо він твердо стоїть на ногах на дні пляшки - автор роботи відчуває стабільність, стійкість. Спрямованість баранчика до шийки пляшки - бажання вийти із пляшки і відокремитися від батьківської сім’ї", - каже психоаналітик.
Також Волохова додає, що якщо пляшка надбита або розбита - це свідчить про наявність психологічних травм, пережитих дитиною в батьківській родині.
Раніше ми розповідали про те, які установки батьків псують відносини з дітьми.
Читайте також про те, яких людей не варто допускати у своє життя, аби вони не зруйнували його.