Як за допомогою харчування швидко позбутися целюліту: секрет від дієтолога
Целюліт - одна із найголовніших косметичних проблем, через яку у жінок виникають комплекси. Позбутися його можна не лише за допомогою спеціальних процедур та занять спортом, а й завдяки правильному харчуванню.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на сторінку дієтолога Світлани Фус в Instagram.
Що треба знати про целюліт
"Усі ми дуже засмучуємося, коли помічаємо на тілі появу так званої апельсинової шкірки. Оскільки целюліт, як і зайві кілограми, впевненості у собі не додає. Але насправді горезвісна "шкірка" не має прямого стосунку до схуднення - на целюліт страждають різні жінки - і повні, і худенькі", - говорить експерт.
Вона додає, що з медичної точки зору, термін "целюліт" вживається неправильно. Через те, що закінчення "іт" означає "запалення", а той, ефект, що ми бачимо на шкірі, є структурними змінами у підшкірно-жировому шарі.
"Однак для жінки не важливо, яку назву носить проблема. Значення має лише те, як їй запобігти. Тому, якщо актуально, я поділюся порадами про те, як рятуватися від цього явища та помітно зменшити його прояви. Скажу одразу - чудодійних дієт немає. Однак є один секрет боротьби із целюлітом", - каже Фус.
Як зменшити прояви целюліту
"Щоб зробити прояви целюліту менш помітними, необхідно переглянути своє харчування, вживати їжу 3-4 рази на день та пити достатню кількість води. Скоротити або виключити з раціону солодощі, газовані напої, солі, білий хліб, сигарети, надмірну кількість алкоголю та кави, жирну їжу", - радить дієтолог.
Також вона рекомендує більше вживати овочів та фруктів, продукти, які багаті на вітамін С, білок рослинного та тваринного походження - яйця, птицю, м'ясо, бобові, злакові та здорові жири - рибу, насіння гарбуза, горіхи. А ще - робити масаж тіла, носити вільний одяг та займатися спортом.⠀
"Здається, цю інформацію і так всі знають. Але хоч це все дуже просто і формула лежить "на поверхні", але ж проблема залишається", - додає Фус.
Також дієтолог поділилася тестом, який допоможе визначити, наскільки ви у зоні ризику розвитку целюліту. Для цього потрібно відповісти на нижче наведені запитання. Кожна відповідь "так" - це 1 бал. Після цього за кількістю набраних балів треба поглянути у таблицю й дізнатись свій результат.
Як швидко визначити, чи ви у зоні ризику розвитку целюліту (скриншот)
Читайте також про те, як доглядати за шкірою обличчя восени, щоб зберегти молодість.
Раніше ми писали про те, чи дійсно кріпатура є ознакою ефективного тренування.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.