6 порад від уролога, які допоможуть "повернути" тестостерон і чоловічу силу
Тестостерон є головним чоловічим гормоном. Саме він відповідає за ряд важливих функцій в організмі. При його зниженні у чоловіків погіршується сексуальний потяг.
Про те, як відновити рівень тестостерону в умовах постійного стресу, розповів уролог Бенедикт Гаврилишин на своїй сторінці в Instagram.
Яка норма тестостерону для чоловіків різного віку
На зниження тестостерону вказує часта стомлюваність, перепади настрою, відсутність оргазмів, зменшення об'єму сперми та розміру яєчок.
Рівень тестостерону визначають за допомогою аналізів. У кожній віковій категорії своя норма:
- 16-21 рік - 4,10-32,92 нмоль/л,
- 21-50 років - 5,72-26,14 нмоль/л.
- старше 50 років - 3-27,35 нмоль/л.
Як відновити рівень тестостерону
Лікар запевняє, що чарівної таблетки для відновлення тестостерону не існує. Тому радить дотримуватись наступних рекомендацій.
А саме:
- Помірні силові тренування тричі на тиждень підіймають рівень тестостерону вдвічі. Ввечері краще активно не тренуватися, а прогулятися на свіжому повітрі, якщо це безпечно, або ж зайнятися медитацією чи дихальними практиками. Навіть постояти спокійно 10 хв - вже добре.
- Слід вести регулярне статеве життя.
- Виключити шкідливі звички. Алкогольні напої сприяють ароматизації тестостерону та метаболізації його в жіночі статеві гормони. Проте тут є виняток - сухе червоне вино гальмує ароматазу, тому можна вважати корисним його вживання у невеликих кількостях.
- Наповнити свій раціон корисною їжею. Мінімізувати швидкі вуглеводи (доданий цукор, каші, фрукти, оброблені промислові продукти).
- Нормалізувати рівень вітаміну D.
- Сон 6-8 год в повній тиші та темряві. Припиняйте скролити стрічку за годину до сну. Забудьте про будь-які екрани: телевізор, ноутбук, смартфон. Вони заважають виробленню мелатоніну, а отже, порушують якість сну.
Раніше ми писали про те, як чоловікам харчуватись під час війни.
Читайте також про те, що треба робити українцям, аби зберегти ментальне здоров'я.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.