Часто жінки використовують алкоголь, щоб розширити сосуди і цим зняти менструальний біль. Також деякі дівчата вважають за норму щоденний прийом одного-двох бокалів вина для підтримки балансу нервової системи та "зняття" стресу.
Про це розповіла гінеколог-хірург Леся Кузьмук в Instagram.
Викликає задоволення
За словами лікаря, алкоголь дійсно сприяє синтезу дофаміну - так званого гормону задоволення, точніше його передчуття. Однак, під впливом алкоголю рецептори втрачають свою властивість. Тобто гормон може вироблятися, але клітини його не розпізнаватимуть.
Тому для отримання задоволення з часом необхідно буде вживати більшу кількість алкоголю.
Запобігає засвоєнню вітамінів
Під час менструації змінюється гормональний фон, що потребує більшої кількості вітамінів і мікроелементів для забезпечення процесу виробництва статевих гормонів. Алкоголь гальмує засвоєння всіх вітамінів.
Лікар каже, що що приймати безкінечну кількість пігулок для краси та молодості з алкоголем абсолютно безглуздою.
Сприяє болючим менструаціям
Для самого організму алкоголь - це яд. Тому печінка намагається вивести його в першу чергу. Це призводить до порушень метаболізму естрогенів і що сприяє посиленню передменструального синдрому та больових відчуттів під час менструації.
Зневоднює організм
Також важливо пам'ятати, що алкоголь викликає зневоднення організму, в тому числі й в репродуктивних органах. А це призводить до погіршення їх функціонування.
Негативно впливає на дітей
Окрім того, кількість яйцеклітин у жінки є сталою, вони не поновлюється протягом життя. В результаті алкоголь призведе лише до зростання ризиків генетичних аномалій у майбутніх дітей.
Додамо, що також не можна заїдати алкоголь солодощами. Адже цукор і алкоголь в організмі починають "конкурувати" в перероблюванні. І в результаті продукти напіврозпаду алкоголю затримуються.
Раніше ми повідомляли, як алкоголь впливає на сексуальні здібності чоловіків і жінок.
Також вчені з'ясували, яка кількість алкоголю підвищує ризик інсульту.