Свято Івана Купала для українців має особливі традиції, адже воно дуже давнє і походить ще з дохристиянських часів. Воно відзначається паралельно з церковним Різдвом Іоанна Предтечі, Хрестителя Ісуса, проте має дуже багато народних коренів.
Що суворо заборонено робити 7 липня, дізнайтеся в матеріалі Styler далі.
Здавна наші пращури вірили, що в ніч з 6 на 7 липня не можна спати. Люди булим щиро переконані, що в ніч на Івана Купала прокидається різна нечисть, яка легко може зайти в будинок.
Щодо купання в водоймах, робити це не можна ввечері 6 липня, і вночі, а от зранку 7 липня це робити не тільки можна, але й треба. Такий обряд може додати здоров'я, щастя, а ще - краси.
Івана Купала - свято молодості й краси (фото: Getty Images)
Купальську ніч з давніх-давен дуже любить молодь. Вона вважається святом молодості й кохання. В цю ніч треба заручатися, кохатися, зачинати дітей.
Один з обрядів, який дійшов до нашого часу - розпалювання великого багаття. Молодь водила хороводи і танцювала біля вогнища.
Через багаття стрибала закохана пара, тримаючись за руки. Якщо під час стрибка вони не відпустили рук один одного - любов буде дуже міцною.
У ніч на Івана Купала дівчата ворожили на ім'я коханої людини, дату весілля і свою долю.
Незаміжні дівчата ворожили на судженого в цю ніч. Вони плели вінки з квітів і трави і пускали їх по воді, а парубки їх діставали. Якщо дівчина поцілує парубка, який дістав її вінок, вони будуть парою.
Також за повір'ями в ніч на Івана Купала зацвітає папороть, яку шукають, щоб отримати "магічні здібності": знаходити скарби, відмикати будь-які замки, бути вічно молодими.
Свято Івана Купала колись співпадало з Днем літного сонцестояння (20-ті числа червня), а після прийняття християнства його "поєднали" з Різдвом Іоанна Хрестителя.
Втім, дата святкування 7 липня, віддалила традиції сонцестояння, але обряди з вшанування Сонця і води лишилися. Якщо ж ПЦУ остаточно перейде на новоюліанський календар, більшість дат зміститься на 13 днів назад, і наступного року ми зможемо відзначати Різдво Іоана Хрестителя 24 червня.
Раніше ми писали, як насправді "цвіте" папороть, і навіщо її шукати в ніч на Івана Купала.
Також читайте, що в ПЦУ зробили заяву про свято Івана Купала, розповівши, що насправді треба відзначати в цей день.