Інгаляції є ефективним способом лікування деяких респіраторних захворювань. Вони допомагають розріджувати мокроту, полегшують кашель і усувають закладеність носа. Однак, не усі знають, чи можна використовувати інгалятор, якщо є температура.
РБК-України (проект Styler) розбиралося, коли не можна робити цю процедуру і для чого взагалі потрібен інгалятор.
Під час написання матеріалу було використано: ексклюзивні коментарі сімейного лікаря Марти Більчак та доцента кафедри інфекційних хвороб з Національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика Юрія Сухова.
Більчак розповіла, що інгаляція - це спосіб доставляння лікарських засобів у дихальні шляхи. Втім, лікувати цією процедурою можна не усі проблеми.
"Показів до застосування інгаляцій всього декілька: стенозуючий ларингіт/ларинготрахеїт, обструктивний бронхіт, бронхіальна астма і муковісцидоз. Інгаляціями не лікується нежить, простуда, біль у горлі тощо", - наголосила вона.
Перед інгаляціями обов'язково консультуйтеся з лікарем (фото: freepik.com)
"Необхідність інгаляцій визначає тільки лікар після особистого огляду та встановлення діагнозу", - зазначила Більчак.
Якщо ж спеціаліст встановив один з вищеперерахованих діагнозів і призначив інгаляційне лікування, то, заявила експерт, "процедуру можна робити і при підвищеній температурі, і коли дитина спить".
Доцент Сухов також вважає, що "підвищення температури тіла не є протипоказом для використання інгаляційного шляху введення лікарських препаратів". Втім, він зазначив, що на необхідність та доцільність процедури впливають чимало інших факторів. Існує багато моментів, які варто врахувати та заздалегідь обговорити з лікарем, серед них:
Сухов наголосив на тому, що під час проведення інгаляцій пацієнтам слід не забувати, що у приміщенні може збільшуватися концентрація бактерій-збудників хвороб. Саме тому важливо дбати про чистоту повітря.
При цьому слід з обережністю використовувати зволожувачі та так звані очисники, адже вони можуть лише збільшити концентрацію вірусів. Якщо ж ви робите кисневу терапію, зазначив Сухов, інгаляції проводити не потрібно.
До слова, також вже з'явилася інша думка лікарів, які виступили проти інгаляйій при температурі.
Окрім цього, нещодавно стало відомо, що інфекціоніст назвав три випадки, коли дитину треба негайно вести до лікаря.