Вміти постояти за себе і свої переконання - одна із базових речей, якої має навчитись кожен. Втім, часто бажання не встрявати у конфлікт, призводить до того, що людина просто дозволяє іншим порушувати її особисті кордони і цим викликати психологічний дискомфорт.
Про те, як навчитись відстоювати особисті кордони і при цьому не зіпсувати стосунки з оточуючими, розповіли у групі про психологічне здоров'я Pleso в Instagram.
"Якщо уявити особисті кордони у вигляді скляної бульбашки, то можна припустити, що рано чи пізно така бульбашка може тріснути. Це станеться в той момент, коли хтось спробує порушити наші кордони, а вони просто не витримають, бо були занадто крихкі", - пояснюють психологи.
Для прикладу вони радять уявити, що наша особиста бульбашка створена з металу. В цій ситуації, коли інші люди намагатимуться вдертися у наш особистий простір, бульбашка навряд чи трісне. А відчуття безпеки залишиться на високому рівні.
Психологи радять дотримуватись наступних порад, щоб навчитись захищати свої кордони.
Не залежно від того, що хочуть від вас почути, виражайте свої думки щиро. Неправильна тактика - уникати конфліктів та кивати головою навіть тоді, коли не погоджуєтеся з думкою опонента.
Не варто займатись тим, що не сприяє особистому розвитку та не приносить задоволення. Не погоджуйтесь на все, що вам пропонують, нехтуючи своїми інтересами.
Відмовтесь від контакту з людьми, які ображають вас або знецінюють. Не піддавайтесь тиску та маніпуляції інших.
Ввічливо відмовтесь від пропозиції роботи, якщо вона має розбіжності із вашими життєвими цінностями. Але при цьому не вдавайтесь до пасивної агресії та сарказму.
Чітко проговорюйте, які речі не прийняті стосовно вас. Не чекайте, що інші люди самостійно здогадаються про межі ваших особистих кордонів.
Спокійно поясніть іншій людині, що на вас не можна підвищувати голос. Не варто кричати у відповідь та влаштовувати істерики.
Раніше ми розповідали про те, які токсичні почуття руйнують ваше "я".
Читайте також про те, чому деякі люди не можуть жити тут і зараз.