Українські водії нерідко зловживають ввімкненням аварійки. Однак, якщо її використовувати у неналежних випадках, можна вхопити штраф у розмірі 425 грн. Якщо такі дії водія спричинять аварію - з нього стягнуть 680 грн і навіть можуть забрати посвідчення на 6-12 місяців.
Про те, у яких випадках потрібно вмикати аварійку, розповідаємо у матеріалі нижче.
Аварійку потрібно вмикати, коли під час руху виникає технічна проблема. Тоді за допомогою цієї опції водій попереджає інших учасників дорожнього руху про несправності свого авто.
Автомобілі нерідко застрягають у багнюці чи снігу й тоді потребують буксирування. У цьому випадку також потрібно вмикати аварійні вогні - вони сигналізують іншим водіям про ймовірну небезпеку, а також про те, що ви потребуєте допомоги.
Аварійку потрібно вмикати у випадку, коли водію потрібно неочікувано зупинитися. Так він інформує інших автомобілістів про наявність попереду нерухомої машини. Це зменшує ризики виникнення ДТП.
За правилами, аварійку потрібно використовувати і у випадку, коли світло фар зустрічного автомобіля занадто яскраве і спричиняє тимчасове погіршення зору у водія. За допомогою аварійних вогнів можна сигналізувати іншому учаснику дорожнього руху, аби той зменшив яскравість фар у своєму авто.
Аварійка передбачена і у випадках, коли патруль вимагає водія зупинитися. Тоді він зобов'язаний увімкнути аварійну світлову сигналізацію, щоб показати учасникам дорожнього руху, що він має негайно зупинитися.
Якщо сталася аварія, то учасник має увімкнути аварійну світлову сигналізацію, щоб попередити інших водіїв про небезпеку. Цим він також їх закликає дотримуватися безпечної дистанції.
Використовувати аварійку заведено і у випадках, коли водій перепрошує інших учасників дорожнього руху за неправильний маневр. Або коли навпаки дякує, що його, наприклад, інший водій пропустив вперед тощо.
Читайте також про те, що в Україні зміняться правила отримання водійського посвідчення.
Раніше ми писали про те, що в Україні планують запустити масове виробництво електромобіля "Карпати".