Традиційно на Різдво подають до столу вареники – з картоплею та цибулею. Заправляють їх сметаною, шкварками чи грибною підливою. Але найважливіше в цій страві – тісто для вареників.
Як зробити ідеальні вареники - читайте у матеріалі Styler.
Для начинки:
Спосіб приготування
Третину борошна насипте в глибоку миску і залийте теплою водою із сіллю. Добре перемішайте, додайте олію. Поступово додайте решту борошна і вимішуйте. Тісто повинне вийти м'яким і не прилипати до рук. Відкладіть тісто на пів години.
Картоплю потрібно очистити та відварити. Потім пом'яти у пюре. Цибулю нарізаємо дрібно та обсмажуємо в олії. Додаємо до картоплі.
Посипаємо борошном стіл, розкочуємо тісто в тонкий пласт і вирізаємо круглі заготовки для вареників - можна використовувати широку склянку. На заготовку кладемо трохи картоплі та заліплюємо краї. Складаємо на тацю або дошку, посипану борошном.
Для ідеального тесту на вареники варто брати муку вищого ґатунку. А ось яйця додавати не варто, хіба тільки білок. При замішуванні тіста звертайте увагу на консистенцію. Якщо тісто жорсткіше – додайте трохи води. Якщо занадто м'яке – трохи борошна.
Деякі кулінари рекомендують замінити воду на сироватку.
Тісто для вареників із яйцем
Яйце перемішайте з водою. Додайте сіль та олію. Борошно просійте, зробіть у гірці поглиблення - замішуйте на столі чи широкій мисці. Вилийте всю рідину і починайте замішувати по краях, поступово, поки у вас не утвориться куля. Вимішувати потрібно 10-15 хвилин, потім накрити вологим рушником та залишити на 20 хвилин.
Далі тісто можна розкачати повністю або скачати його ковбаскою. Потім відрізати шматочками й розкачувати заготовки для вареників.
Як приготувати найсмачніші вареники на Різдво (фото: wikipedia org)
Тісто на вареники з кефіром чи сироваткою
Борошно просійте, додайте сіль і соду. Яйце з цукром змішайте в окремому посуді, але не збивайте. Влийте в поглиблення в борошні яйце й обережно розмішайте. Потім додайте туди кефір та замісіть тісто. Дайте йому постояти 30 хвилин і розкачайте.
Заморожені та свіжі вареники варять однаково. Якщо у вас заморожені – попередньо розморожувати їх не потрібно. Якщо їх багато – беріть широку каструлю або розділіть на дві-три порції.
Воду для вареників обов'язково потрібно посолити перед тим, як ви їх відправите у каструлю – це не дасть їм злипнутись. Беріть із розрахунку ½ ч. ложки на літр води. Ще можна додати лавровий лист і 1 ст. ложку олії.
Вареники кидайте в окріп і відразу починайте помішувати, щоб вони не прилипли до дна. Зменшіть вогонь до середнього. Періодично помішуйте. Після того як вареники випливли - їх потрібно варити ще 3-5 хвилин. У готових вареників тісто буде м'яким та злегка прозорим.
Щоб готові вареники не злиплися, їх змащують вершковим маслом. Якщо ви використовуватимете грибну підливу, цибульну або шкварки - змащувати маслом не потрібно.
До речі, раніше ми писали про те, що робити, щоб вареники та пельмені не розварювалися під час приготування.
А ще розповідали про те, як приготувати ліниві голубці.