ua en ru

Хто б міг подумати! 7 популярних у всьому світі ігор, які придумали українці

Хто б міг подумати! 7 популярних у всьому світі ігор, які придумали українці Відеоігри, які були розроблені в Україні (колаж: РБК-Україна)

Українська гейм-індустрія вражає світ своєю креативністю та талантом. У країні сформувалися студії та розробники, які створюють ігри, що завоювали визнання гравців по всьому світу.

РБК-Україна (проект Styler) зібрала для вас матеріал про ігри, які були розроблені українцями.

При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: Metrothegame, Warface.

S.T.A.L.K.E.R.

Розроблена компанією GSC Game World, ця серія ігор стала культовою і породила кілька продовжень. Дебютом стала перша гра в серії, STALKER: Shadow of Chernobyl, випущена в 2007 році, за якою відбулися STALKER: Clear Sky в 2008 році і STALKER: Call of Pripyat в 2009 році.

Сюжет першої гри розповідає про події 2006 року, коли на Чорнобильській АЕС стався другий вибух, природа якого лишилася невідомою. Цей інцидент змінив зону відчуження, перетворивши її на щось не тільки радіоактивне, а й оповите паранормальними явищами.

У відповідь на загрозу уряд спорудив військові кордони довкола небезпечної зони. Незважаючи на сувору заборону, відважні та відчайдушні шукачі скарбів, відомі як сталкери, вторгаються у зону у пошуках цінних аномальних об'єктів.

Більшість ігор цієї серії є шутерами від першої особи з елементами виживання. Це означає, що окрім звичайного геймплею шутера, гравцям доводиться боротися з ворожим і суворим середовищем, що помітно ускладнює завдання виживання.

Однією із ключових особливостей цієї серії є локації, створені на основі документальних матеріалів та зйомок, проведених у зоні відчуження навколо Чорнобильської атомної електростанції.

Хто б міг подумати! 7 популярних у всьому світі ігор, які придумали українціS.T.A.L.K.E.R. (фото: Wikipedia)

Cossacks

Ця гра також була розроблена компанією GSC Game World і набула величезної популярності в Україні та Росії. Перша частина цієї знаменитої серії була випущена в 2001 році і є справжнім скарбом для поціновувачів класичних стратегій в реальному часі.

Гра відрізняється практично ідеальним для жанру геймплеєм, справжньою атмосферою, безліччю доступних фракцій та чудовою графікою. Це дозволило Cossacks конкурувати на рівних із такими гігантами жанру, як Age of Empires.

GSC Game World, заснована у 1995 році, розпочала свій шлях з амбітного проекту, адвенчури. Однак у розробників бракувало необхідного досвіду щодо його здійснення. Їх дебютний проект називався WarCraft 2000 і був масштабною модифікацією відомої стратегії від Blizzard.

Гра стала доступною для широкого загалу в Інтернеті на початку 1999 року. Після цього GSC Game World розпочала новий проект, DoomCraft, але його розробку швидко довелося припинити. Згодом розробники взялися за унікальний проект під назвою "Cossacks: European Wars".

Хто б міг подумати! 7 популярних у всьому світі ігор, які придумали українціCossacks: Back to War (фото: Steam)

Survarium

Survarium - це розрахована на багато користувачів онлайн-гра в жанрі шутера від першої особи з елементами рольової гри, доступна за моделлю free-to-play, розроблена українською компанією Vostok Games. З моменту свого першого релізу вона здобула значну популярність. Цікавий факт полягає в тому, що багато розробників Survarium також працювали над оригінальною грою S.T.A.L.K.E.R.

Дія гри розгортається в постапокаліптичному світі, що настав після екологічної катастрофи. У 2020 році численні екологічні катаклізми призвели до загибелі екосистем, і на їх місце прийшли зграї паразитів. Рослинність почала мутувати та поширюватися, а спроби знищити Ліс шляхом спалювання лише погіршили ситуацію. Через втрати електростанцій у світі не вистачає електроенергії, починається голод та анархія.

Людство спробувало знищити Ліс за допомогою спеціально створеного вірусу. Це призвело до того, що міста були вкриті аномальним пилком, що спричинив епідемію невідомої хвороби, яка забрала життя переважної більшості населення протягом року.

Хто б міг подумати! 7 популярних у всьому світі ігор, які придумали українціSurvarium (фото: Overclockers.ua)

Warface

Warface, створена київським відділенням Crytek Київ, являє собою розрахований на багато користувачів онлайн-шутер, заснований на моделі Free2Play.

Важливо відзначити, що 26 січня 2013 року Warface встановила новий світовий рекорд, залучаючи найбільшу кількість гравців, зібраних одночасно на одному сервері онлайн-шутера. Це досягнення було визнано та включено до Книги рекордів Гіннеса.

Warface - це військовий шутер від першої особи, події якої розгортаються у 2023 році. У грі надаються як класичні повноцінні битви PvP з класовою системою персонажів, так і спільні PvE-місії.

Протягом тривалого часу український підрозділ був одним із найуспішніших підрозділів у рамках Crytek. Згодом шляхи української студії та німецької компанії розійшлися. Crytek Kyiv оголосила про свою незалежність від материнської компанії та змінила назву на Blackwood Games.

Хто б міг подумати! 7 популярних у всьому світі ігор, які придумали українціWarface (фото: Gamehag)

Metro

Український шутер, заснований на романі Дмитра Глуховського «Метро 2033», був спочатку створений компанією 4A Games. Ця студія була заснована роком раніше, ніж вийшла гра STALKER: Shadow of Chernobyl.

Ігровий сюжет розвивається у постапокаліптичній Москві, головним чином у підземному метрополітені, починаючи від станції, де виріс головний герой на ім'я Артем. У червні 2011 року 4A Games оголосила про розробку Metro: Last Light, яка згодом здобула величезну популярність.

На додачу до цього, студія також анонсувала Metro Exodus у 2017 році, яка була випущена у 2019 році. Подібно до попередніх частин серії, Exodus отримала високі оцінки критиків і в перший місяць після релізу посіла друге місце в британських чартах.

У зв'язку з анексією Криму Росією, у травні 2014 року студія оголосила про свій переїзд до міста Сліма на Мальті. Відтоді основний офіс знаходиться на Мальті, а київський офіс став другорядним.

Хто б міг подумати! 7 популярних у всьому світі ігор, які придумали українціMetro Exodus (фото: Wikipedia)

Sherlock Holmes

Frogwares - незалежна українська компанія з головним офісом у Києві. Вона була створена в Дубліні у 2000 році та спеціалізується на розробці сюжетних відеоігор. Проте велику популярність вона отримала завдяки своїм епічним іграм про знаменитого Шерлока Холмса.

Серія ігор включає кілька видатних творів, серед яких, можливо, найпопулярнішою є "Шерлок Холмс: Пробудження". У цій грі поєднуються два різні літературні світи: світ творів Артура Конан Дойла про Шерлока Холмса і міфи про Ктулху від Говарда Лавкрафта, батька жанру жахів.

У серії також можна виділити успішні проекти, такі як "Заповіт Шерлока Холмса", який отримав позитивні відгуки, та "Шерлок Холмс: Дочка диявола", який спричинив змішані реакції. У 2019 році Frogwares випустила свою першу детективну гру у відкритому світі під назвою The Sinking City.

Хто б міг подумати! 7 популярних у всьому світі ігор, які придумали українці"Остання воля Шерлока Холмса" (фото: GameMAG)

Contre Jour

Contre Jour, створена в Україні, була визнана найкращою мобільною грою E3 за версією GamePro і стала фіналістом у номінації "Найкраща мобільна гра E3" за версією IGN. Крім того, вона була визнана грою року в App Store, що наголошує на її видатному успіху.

У самій грі гравець керує сутністю, що нагадує міхур, і долає різноманітні перешкоди, збираючи предмети, що надають нові здібності та навички. Contre Jour пропонує більше 60 рівнів із різною складністю, що створює захоплюючий ігровий досвід.

Розробка гри зайняла 7 місяців, а на підготовку до релізу пішло ще 2 місяці. У результаті зусиль Максима Гриніва, Contre Jour було визнано грою року для Apple iPad у 2011 році. За свій внесок у ігрову індустрію Максим Гринів також отримав почесну нагороду та диплом на 8-й церемонії нагородження IMGA Awards у Барселоні.

Хто б міг подумати! 7 популярних у всьому світі ігор, які придумали українціContre Jour (фото: TouchArcade)