Усім нам ще змалечку вкладували у вуха "одягайся тепло, щоб не захворіти". Наші батьки та старше покоління помітило, що в холодну пору року люди хворіють частіше. Насправді так і є - взимку ГРВІ досягають піку по виявлених випадках. Але чи внаслідок дії холоду люди хворіють частіше на респіраторні інфекції?
На це питання дає відповідь РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на інфекціоніста з Полтави Пономаренко Романа.
Лікар стверджує, що, по перше, холодна погода не є причиною таких захворювань, як застуда, грип чи COVID-19. Тут або вірус, або бактерія є основним чинником хвороби.
Кількість випадків ГРВІ у холодну пору року більша, бо умови, які створює холод можуть полегшити поширення певних інфекцій.
Враховуючи, що основний шлях передачі - повітряно-крапельний, то інфікуватися можна безпосередньо під час контакту із хворим, який кашляє, чхає або навіть говорить, але є цікава умова - кількість вірусу повинна бути достатня для зараження, тобто хворий повинен мати гострі прояви.
Можна інфікуватися через рукостискання та різні предмети, однак цей шлях передачі має меншу частоту, і миття рук або антисептик знижує ризики до мінімуму.
"Як ми вже побачили по COVID-19: інфекції нікуди не дівається у літній період
Найбільш вагомим фактом високої захворюваності взимку є поведінкова реакція суспільства - тісний контакт у закритих приміщеннях", - написав медик.
Вмикання опалення та пересушування слизових носа робить більш уразливими людей до зараження. Але також відсутність хоча б мінімального провітрювання "бо холодно, та продує".
Як ми раніше писали, додайте в кефір ложечку цього продукту і відчуєте купу плюсів для здоров'я.
Як ми раніше писали, всього ложечка цього продукту допоможе впоратися з безсонням та зміцнити імунітет.