ua en ru

Я хочу розлучитися з чоловіком. Як правильно йому про це сказати

Я хочу розлучитися з чоловіком. Як правильно йому про це сказати Як поговорити з чоловіком про те, що ви хочете розлучення (фото: freepik.com)

Якими б не були стосунки, розлучення це болісний процес. Разом із людиною, яка йде з нашого життя, йде велика частина наших власних мрій, надій, сподівань. Ще на етапі прийняття рішення ви можете довго вагатись, думати та зважувати. Теплі спільні спогади, почуття обов'язку, небажання проходити процес розставання - це стадія зважування, яка може затягнутися на роки. Коли чаша остаточно переважує і рішення про розлучення прийнято, постає питання - як про це сказати чоловіку.

Про те, як правильно поговорити з чоловіком про розлучення, розповіла магістр психології, психотерапевт та сексолог Наталія Гаріна у коментарі для РБК-Україна (проєкт Styler).

Врахуйте ці поради, щоб розмова була конструктивною:

1. Будьте чесними з собою

Перш ніж почати розмову, чітко визначте для себе причини, чому ви хочете розлучитися. Це допоможе вам бути впевненішими та чіткіше формулювати свої думки під час бесіди.

2. Виберіть правильний час і місце

Важливо знайти відповідний момент для цієї розмови. Оберіть час, коли ви обидва будете спокійні та зможете обговорити це без поспіху. Найкраще уникати ситуацій, коли ваш партнер може бути втомленим або засмученим іншими проблемами.

3. Підготуйтеся до реакції

Зрозумійте, що ваша новина може викликати у партнера різні емоції - від шоку і гніву до смутку. Підготуйтеся до різних варіантів реакцій і постарайтеся залишатися спокійними та підтримувати конструктивний тон розмови.

4. Використовуйте "Я-повідомлення"

Починайте речення зі слова "я", щоб уникнути звинувачень і фокусуватися на власних почуттях і бажаннях. Наприклад: "Я відчуваю, що нам необхідно розійтися, тому що я нещаслива у цьому шлюбі."

5. Будьте конкретними та чіткими

Не варто давати надію на можливість примирення, якщо ви впевнені у своєму рішенні. Поясніть свою позицію ясно і без обману.

6. Уникайте звинувачень і образ

Розмовляйте спокійно і поважно. Звинувачення та образи лише ускладнять ситуацію і можуть зробити розрив боліснішим для обох сторін.

7. Запропонуйте обговорити подальші кроки

Після того як ви повідомите про своє рішення, запропонуйте обговорити, як ви будете діяти далі. Це може включати розподіл майна, фінансові питання або домовленості щодо дітей.

8. Зверніться за підтримкою

Після важкої розмови ви можете відчувати емоційний стрес. Не соромтеся звертатися за підтримкою до друзів, родичів або професійного психолога.

"Розлучення - це складний процес, але чесність і взаємоповага можуть допомогти зробити його менш болісним для обох сторін. Будьте готові до того, що процес адаптації займе деякий час, але врешті-решт це може стати першим кроком до нового щасливого життя. Сподіваюся, що ці поради допоможуть вам правильно підійти до цієї складної розмови", - радить Наталія Гаріна.