Вже більше ніж півтора року в Україні триває повномасштабна війна. Тисячі життів наших громадян було покладено за свободу нашої країни. Сім'ї загиблих воїнів переживають найскладніші часи прийняття та примирення з втратою. В наших силах зробити все необхідне, для полегшення їхнього життя та забезпечення базових потреб.
Про те, які родичі мають право на отримання грошової допомоги після смерті військового розповів для Styler РБК-Україна юрист адвокатського об’єднання "Юридична компанія АРЕС" та консультант благодійного фонду "Ми поруч" Євгеній Промський.
Почнемо з визначення поняття “"загиблий військовослужбовець". Таким ми можемо вважати особу, що мала мати статус військовослужбовця:
Також важливо зазначити, що на виплату одноразової грошової допомоги можуть розраховувати сім’ї військовослужбовців, які померли не пізніше ніж через один рік після отримання поранення (контузії/ травми/ каліцтва).
Тепер розберемося з тим, кого саме можна вважати сім'єю загиблого у такому випадку. Такими визнаються:
Кого визначають як утриманця?
Це члени сім'ї померлого, що перебували на його утриманні, або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.
Але ж насправді в реальному житті для того, щоб встановити перебування особи на утриманні необхідно надати суду докази, які підтверджують ці обставини. Наприклад:
Зараз буває дуже багато випадків, коли загиблий не мав жодних родичів, окрім братів і сестер. Що робити в такому випадку? Та як отримати допомогу?
Так, можливі випадки встановлення права на одноразову грошову допомогу у судовому порядку. Наприклад, в практиці бувають ситуації, коли брати та сестри загиблих військовослужбовців можуть отримати компенсацію при умові, що вони не знаходяться у шлюбі та, наприклад, потребують кошти для лікування.
Також зустрічаються випадки відмови родичів від отримання одноразової грошової допомоги. В такому разі її частки розподіляються між тими особами, які мають право на одноразову грошову допомогу.
Бувають і ситуації, коли вже після призначення та виплати грошової допомоги у повному розмірі за її отриманням звертаються інші члени сім’ї, які також мають на неї право. В такому разі питання її перерозподілу вирішується двома способами: взаємною згодою або в судовому порядку.
Окрема одноразова грошова допомога сім’ям та батькам військовослужбовців виділяється на проведення поховання.
В такому разі компенсуються всі матеріальні витрати на ритуальні послуги та спорудження надгробків. Розмір такої виплати становить п’ять прожиткових мінімумів у розрахунку на місяць на одну особу.
Ви можете отримати особисту безкоштовну консультацію юриста звернувшись до благодійного фонду "Ми поруч". Також фонд займається наданням матеріальної та психологічної допомоги жінкам загиблих воїнів.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як військові можуть оформити пенсію з інвалідності.
А також розповідали про те, яку компенсацію можуть отримати родини загиблих військових.