Сезон варення традиційно відкривається, коли на ринках дешевіє полуниця. Тож готуймо банки і запасаймося рецептами та порадами для найсмачніших зимових запасів.
Своїми правилами поділився гуру кулінарії Євген Клопотенко, виклавши відео про базові правила варення на YouTube.
Якщо варите варення з не дуже кислих фруктів чи ягід, треба додавати 50% цукру. Тобто на 1 кг полуниці чи абрикосів піде 500 г цукру.
В деяких рецептах є порада варити варення ледь не три дні. Тобто доводити до кипіння і відставляти, і так кілька разів. Це потрібно, щоб цукор поступово проникав у ягоди чи шматочки фруктів.
Не бійтеся експериментувати і пробувати нові комбінації смаків. Наприклад, до малини додавати корицю, а до смородини - гвоздику. Тоді варення буде сповна "розкриватися" і дарувати вашим рецепторам нові враження.
Клопотенко радить не прибирати пінку, адже там є пектин, який допоможе загустити варення, а також багато поживних речовин.
Поставте будь-яку ємність в морозильну камеру. Крапніть трохи гарячого варення в неї і подивіться, як воно розтікається. Саме такої консистенції буде готове варення. Якщо дуже рідке - доваріть, якщо взагалі не розтікається - вже переварили.
Щоб зварити варення, наприклад, з м'яти, варто на 150 г м'яти додати 500 г цукру. Перемішати і залишити на 3 години. Далі перекладіть в ємність, додайте 500 мл води, проваріть. Додайте м'якоть одного лимону і ще проваріть з пів години.
Процідіть рідину і додайте до неї пектин або спеціальну суміш для варення. Додайте, перемішайте, закип'ятіть і перелийте в банку.
Раніше ми писали, як зварити полуничне варення за п'ять хвилин.
Також дізнайтеся, чим можна замінити цукор у варенні.