Новорічний мюзикл "Вечори на хуторі поблизу Диканьки" свого часу став одним із найпопулярніших для перегляду напередодні зимових свят. Українців підкорили яскраві декорації, веселі пісні та знані актори. Серед них був і культовий музикант - Олег Скрипка.
Проте разом з яскравою новорічною картинкою, у проєкті подали викривлений образ українця, який вигідно було транслювати російській пропаганді. Зокрема стрічку наситили елементами шароварщини - дівчата у пластмасових віночках, чоловіки - примітивні селюки, що люблять поїсти вареничків зі сметаною.
В інтерв'ю РБК-Україна Скрипка розповів, чому погодився зніматись у проєкті, де представлений шаблонний образ українців, який часто транслює кремлівська пропаганда.
"У нас стосунки з московитами дуже складні й неоднозначні. По-перше, треба українцям для себе відверто визнати, що ми створили Московію. Це ми її заснували, а потім давали свою культурну енергію. Навіть ідею створення російської мови дали українці. Всі перемоги, які мала Московія на фронтах - зробили українці. Але ми були завойовані понад три віки тому і ми вижили завдяки нашій гнучкості і пластичності. Ця співпраця - це теж адаптація", - пояснює артист.
За словами Скрипки, важливим для нього тоді було те, що мюзикл створений за мотивами повісті Миколи Гоголя. А він - український автор, що у своїй творчості прослав Україну.
"Гоголь - українець, мюзикл знімався в Україні, хоча там були російські поп-зірки. Я погодився на цей проєкт за двох умов - що буде україномовний варіант, але це не виконали, і друга умова - що я мушу надавати копняків Кіркорову. Це було виконано. Це мене переконало і я знявся в тому мюзиклі. Він досі працює і є улюблений в Україні. Я не знаю, чи в Росії його показують. Оце дуже цікаво, чи московити його зараз дивляться", - додає музикант.
Також Скрипка наголошує, що до початку війни Росії проти України у 2014 році, артист в основному заробляв в РФ. А тоді ці кошти вкладав у розвиток української культури.
"До 2014 року основне поле моєї творчої діяльності було в Росії. Я там заробляв кошти. Тих грошей було достатньо, щоби ініціювати фестивалі в Україні - це вечорниці, фестиваль “Країна мрій”, Рок-Січ та інші ініціативи. Бо життя - це завжди адаптація і компроміс. Оцей мюзикл був мій певний компроміс. Безумовно з 2014 року було абсолютно природно не їздити до Московії. Безкомпромісно не грати там концертів. Фінансово це складно, тому досі свій ринок, зізнаюся, я шукаю в Україні", - говорить Олег.