Гінеколог розповіла про всі переваги і небезпеки встановлення спіралі
Встановлення внутрішньоматкової спіралі вважається одним із найнадійніших методів контрацепції. Але разом із цим існує багато міфів та упереджень щодо застосування цієї системи для запобігання вагітності.
Про всі переваги та недоліки цього методу розповіла гінеколог Анастасія Мельничук на своїй сторінці в Instagram.
Які переваги встановлення спіралі
Встановлення внутрішньоматкових систем (ВМС) дають високу та негайну ефективність контрацепції за умови правильного застосування (0,2 вагітності на 100 жінок протягом 1-го року використання).
Перевагою цього методу є також незначні побічні ефекти, добра переносимість та відсутність негативного впливу на вагітність у майбутньому. Спіралі зручні у використанні, оскільки система вводиться один раз на 5 років. А ще ВМС можуть застосовувати підлітки та жінки, що не народжували.
Мінімальний системний вплив дозволяє використовувати систему з прогестагеном під час вигодовування грудьми та інших станах, за яких системний вплив гормонів є небажаним.
Також при спіралях суттєво зменшується тривалість та об’єм менструації. А після видалення системи циклічні функції яєчників швидко відновлюються. Перевагою цього методу є й те, що він не впливає на кров’яний тиск.
Які недоліки встановлення спіралі
Після встановлення ВМС можливі кров’янисті мажучі виділення, набряки, зміна настрою (як правило це минає після періоду адаптації).
Також необхідна підготовка пацієнтки перед введенням системи з ЛНГ (наприклад, лікування запального процесу), що вимагає додаткового часу.
Лікар зазначає, що у деяких випадках можливе випадіння - експульсія ВМС. А ще "спіралі" не захищаються від інфекцій, що передаються статевим шляхом.
Кому не рекомендовано встановлювати ВМС
- вагітним жінкам (встановлена або підозрювана вагітність);
- жінкам, які мають не з'ясовані вагінальні кровотечі (до встановлення їх причини);
- жінкам із запальними захворюваннями органів малого таза у цей час або у випадку рецидивів;
- жінкам із інфікованим абортом протягом останніх 3-ох місяців.
- жінкам з дисплазіями шийки матки;
- жінкам із злоякісними захворюваннями молочної залози, ендометрія яєчників, шийки матки;
- жінкам з аномаліями матки, включаючи міому у разі деформації порожнини матки;
- жінкам зі станами, що асоціюються з підвищенним сприйняттям інфекції;
- жінкам із гіперчутливістю до компонентів препарату.
Раніше ми розповідали про те, які 5 елементів вкрай необхідні для здоров'я жінки.
Читайте також про те, які продукти треба їсти жінкам, щоб бути здоровими.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.