Часто гінекологи призначають жінкам Тержинану. Зазвичай його виписують для лікування вагінітів, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами.
Про небезпеку цього препарату пише РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на TikTok лікарки Дар'ї Петрусевич.
За словами Петрусевич, цей препарат є досить популярним серед лікарів для призначення пацієнткам. Він складається з чотирьох діючих речовин: тернідазол, неоміцин, ністатин і преднізолон.
Преднізолон - це глюкоркортикоїд, який справді можуть використовувати в гінекології для лікування десквамативного запального вагініту чи вульварного дерматиту.
Ністатин найчастіше не є препаратом "першої лінії необхідності", але іноді його можуть застосовувати для лікування рецидиву кандидозів.
Тернідазол - це антибіотик, проте його немає в протоколах лікування бактеріального вагінозу, розповідає лікарка. За певних виключень його також можна використовувати для лікування цього захворювання.
Неоміцин - це також антибіотик, але його в гінекології не використовують взагалі.
Дар'я підбиває підсумки, що для того, аби жінці призначили Тержинан, у неї повинні бути кілька із нижче зазначених діагнозів водночас:
Разом із тим вона зазначає, що засоби, які використані в цьому препараті, не можна застосовувати для лікування ані вульвовагінального кандидозу, ані бактеріального вагінозу.
"Тому, по-перше, жінку з таким комбо діагнозів дуже важко знайти. По-друге, є набагато більш ефективні препарати, які використовують для лікування ізольованої грибкової інфекції та бактеріального вагінозу", - пояснює фахівець.
Вона додає, що найчастіше Тержинан призначають за наявності одного з вище перерахованих станів. Однак через велику кількість діючих речовин жінка може отримати підвищений ризик розвитку резистентності до антибіотиків і глюкокортикоїду (преднізолон), який їй не потрібен.
Варто пам'ятати, що кожна діюча речовина потенційно може мати свої побічні ефекти. Саме тому гінеколог радить використовувати препарати з однією діючою речовиною, яка потрібна для точкового лікування конкретного стану.
@daria.gynotes Про жіноче здоров’я - в Instagram gynotes, запрошую
Раніше ми розповідали, які профілактичні обстеження повинна регулярно проходити жінка.
Читайте також, що із щоденної гігієни не можна робити жінкам для збереження здоров'я.