Гінеколог розказала українкам, як допомогти собі самостійно при стресі
Стрес під час війни завдає неабиякої школи жіночому здоров'ю, після чого трапляються гормональні збої, аменорея. Як самостійно допомогти собі?
Про це в інтерв'ю РБК-Україна (проект Styler) розповіла гінеколог-ендокринолог, доктор медичних наук, професор Тетяна Татарчук.
Що може жінка зробити сама без лікаря
Лікар зазначила, що до безпечних засобів, які жінки можуть приймати самостійно, належить магній.
"Магній - необхідний елемент для функціонування нервової системи, особливо за умов хронічного стресу, коли критично виснажуються його запаси через збільшення потреби нервової тканини в цьому макроелементі. Крім того, магній бере участь у синтезі колагену - білка, що забезпечує, зокрема, еластичність шкіри", - розказала Татарчук.
Харчування дуже важливе
Не слід забувати, що магній є в різних продуктах харчування.
"Прийом магнію - це безпечна опція для підтримки жіночого організму. Пам’ятаймо і про те, що магнію багато в бананах, гречці, в усіх горіхах, капусті, червоному буряку. Раджу урізноманітнити раціон квашеними продуктами - вони нормалізують роботу кишківника та імунної системи, і це теж сприяє покращенню стану організму та підвищенню стресостійкості", - повідомила ендокринолог.
Не забувайте правильно харчуватися, не налягайте на жирні та калорійні продукти, яких зазвичай хочеться під час стресу. Слідкуйте за вагою.
"Треба дотримуватися засад правильного харчування - їсти 2-3 рази на день. Кожен новий прийом їжі - це викид інсуліну, якого на тлі стресу й так забагато. Водночас якщо підвищується рівень інсуліну, то ми хочемо їсти ще більше - і починаємо заїдати стрес. Це спричиняє ще більшу продукцію інсуліну, і коло замикається", - додала Тетяна.
Раніше ми писали про те, що може призвести до проблем під час вагітності.
Також читайте більше про те, чим небезпечний збій менструального циклу.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.