Гінеколог назвала засоби, які жінкам треба викинути з аптечок: список
Жінки, які дбають про своє здоров'я, запасаються препаратами і медичними засобами на всі випадки життя. Це правильний підхід, але часто трапляється так, що в аптечку потраплять розрекламовані речі, які насправді не мають там бути.
Про те, які засоби слід викинути із жіночої аптечки, пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію гінеколога Олену Арендар в Instagram.
Гель для інтимної гігієни
"Гель для інтимної гігієни не лікує гінекологічні захворювання, не підтримує ph піхви. Все це маркетинг, гелі для інтимної гігієни взагалі не потрібні", - пояснює лікар.
Гексікон
В його інструкції написано, що він профілактує захворювання, що передаються статевим шляхом - сифіліс, гонорею, вірус папіломи людини, хламідіоз.
"Якщо ви вважаєте, що використавши цей засіб ви захистили себе і не потрібно використовувати презерватив, то це не так", - каже Арендар.
Вітамінні комплекси
"Якщо у вас є нестача (дефіцит) певних вітамінів та мікроелементів, то прийом комплексних вітамінів не принесе жодної користі. Тому, що склад комплексних вітамінів - це мінімальна доза мікроелемента або вітаміну, якої буде недостатньо, щоб покрити нестачу в організмі, якщо вона дійсно є", - каже лікар.
Щоденні прокладки
"Шкода від використання щоденних прокладок, особливо з ароматизаторами - це алергічні реакції, подразнення. Внаслідок відсутності циркуляції повітря виникає парниковий ефект, порушення нормальної мікрофлори піхви, розвиток бактеріального вагінозу", - застерігає гінеколог.
Арендар зазначає, що бажано двічі на день змінювати спідню білизну і тоді вам не потрібні ніякі щоденні прокладки. Найкраще, коли білизна виготовлена із натуральних тканин. Альтернативою щоденним прокладкам можуть бути тканинні багаторазові.
"Їх склад дуже простий - шари натуральної тканини (фланелі, бавовни, льону) та захисна мембрана, яка пропускає повітря і розташована між шарами тканини. Завдяки цьому багаторазові прокладки не створюють "парниковий ефект", і повітря, що циркулює, не дає розмножуватися бактеріям. Єдиний мінус багаторазових прокладок - це додатковий догляд. Їх потрібно прати", - каже Арендар.
Читайте також про те, чи можна проводити УЗД під час критичних днів.
Раніше ми писали про те, які біодобавки краще не приймати, аби не нашкодити здоров'ю.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.