Українці адаптуються під будь-які обставини та намагаються працювати, попри блекаути та проблеми з інтернетом та світлом. Бізнес продовжує працювати та пропонує нові робочі місця, а у списку міст із вакансіями знову з'явився Херсон.
Що відбувається зараз на ринку праці і як він відреагував на проблеми з електроенергією, а також кому зараз платять найбільше - читайте у матеріалі нижче.
Як розповіли аналітики Work.ua, найкраща динаміка на ринку праці за останній місяць – у прифронтових містах. У звільненому Херсоні утричі зросла кількість вакансій. А у списки благ, які пропонують роботодавці, додалися генератори та старлінки - замість кави та печива.
Серед роботодавців зараз основний тренд - турбота про безпеку та комфорт своїх працівників. Ринок праці з кожним місяцем стає міцнішим і процеси адаптації зараз відбуваються в рази швидше.
Після масового ракетного обстрілу кількість вакансій впала на 70%, а після обстрілів 15 та 23 листопада - всього на 30% і спад був максимум на один день.
Наявність світла та зв'язку зараз стала однією з конкурентних переваг роботодавців.
В оголошеннях це виглядає так:
За листопад лише на порталі одному порталі з пошуку роботи з'явилося майже 55 тисяч вакансій. Це на 4% менше, ніж у жовтні - але позначається ще й сезонне зниження ділової активності. У 2021 році кількість вакансій була меншою на 8% у період жовтня-листопада.
Проте п'ятірка лідерів поки що не змінилася. Найбільше пропозицій про роботу зараз у Київській, Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Івано-Франківській областях.
На Івано-Франківщині є невелике зростання, оскільки в цьому регіоні розпочалася підготовка до зимового туристичного сезону.
Найбільше пропозицій зараз у сфері роздрібної торгівлі. Також з'являються нові вакансії у категоріях:
У топі пропозицій про роботу зараз:
Відповідно, стала падати й конкуренція. Минулого місяця вона впала на 7%, а це означає, що все менше українців зараз без роботи. Найскладніше зараз знайти роботу в Харківській, Київській та Одеській областях.
Найбільше претендентів зараз у Київській, Дніпропетровській, Львівській та Одеській областях. Багато хто віддає перевагу віддаленій роботі.
Найвищі зарплати зараз - у Київській області, а також за дистанційну роботу. На Харківщині за листопад оклади зросли в середньому на 3% і досягли середнього рівня по країні - 15 000 гривень.
За роботу дистанційно зараз пропонують близько 22 500 гривень. На Київщині зарплати не зросли й становлять зараз – 17 500 гривень.
Найвищі зарплати зараз поза сферою IT:
До речі, раніше ми писали про те, кому зараз в Україні платять зарплату нижчу за середню.
А ще розповідали про те, що українцям тепер полегшало шукати роботу за кордоном.