Гастроентеролог назвала 5 продуктів, які допомагають від здуття живота
Здуття живота може спричиняти гострий біль, від якого інколи може кидати в жар. Варто додати в раціон продукти, які зможуть полегшити стан.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram-сторінку гастроентеролога Євгенії Белінської.
Імбир
За словами експерта, до його складу входять активні сполуки гінгерол та шогаол, які стимулюють секрецію шлункового соку та жовчі.
Також імбир має протиблювотну дію, протизапальні та антибактеріальні властивості. До того ж має кармінативну дію, тобто сприяє виведенню газів.
Ананас
Фрукт містить бромелаїн, котрий сприяє розщепленню білків. Високий вміст води та клітковини позитивно впливають на моторику кишківника.
Чай з м'яти
Він має спазмолітичні властивості на ШКТ, ментол у напої покращує перистальтику кишківника.
Йогурт та інші кисломолочні властивості
Такі продукти можуть мати як позитивний, так і негативний вплив на здуття. З одного боку, вони є чудовим джерелом пробіотиків, з іншого - наявність лактози, підсолоджувачів у складі та надмірне споживання може давати зворотний ефект.
Банани
Завдяки високому вмісту калію вони сприяють виведенню рідини, також містять слизоподібні речовини, котрі мають обволікуючий ефект.
Важливо дотримуватись норми - не більше 1-2 бананів на день.
Папая
Містить фермент папаїн, який допомагає розщеплювати білки до амінокислот, покращує перистальтику.
Людям з алергією на латекс, варто вживати папаю з обережністю, оскільки в незрілих плодах містяться латексоподібні сполуки.
Також фрукт не рекомендована вагітним, через вплив на гладку мускулатуру матки. Імбир, ананас та папаю не можна вживати при наявності виразкової хвороби шлунку та з обережністю слід їсти при ГЕРХ (гастроезофагеальній рефлюксній хворобі) або при індивідуальній чутливості до продукту.
Чай з мʼятою не завжди підходить пацієнтам із ГЕРХ, адже може додатково розслабити нижній стравохідний сфінктер.
Раніше ми повідомляли, що обов'язково потрібно з'їсти та випити перед святковим застілля.
Також ми писали, як зробити святкові страви корисними для серця.
Цей матеріал призначений для загальноосвітніх цілей і його не слід використовувати для постановки медичних діагнозів чи самолікування. Наша мета - надати читачам точну інформацію про симптоми, причини і методи виявлення захворювань. РБК-Україна не несе відповідальність за будь-які діагнози, які можуть бути поставлені читачами на основі матеріалів з цього ресурсу. Ми рекомендуємо не займатися самолікуванням, і у разі будь-яких занепокоєнь стосовно здоров'я звернутися до лікаря.