Гастроентеролог назвала 4 продукти, які захищають організм від сонячних променів
Влітку через загрозу сонячних опіків важливо правильно захищати шкіру. Як виявилось, певні поживні речовини і продукти харчування насправді можуть допомогти захистити шкіру від ультрафіолетових (УФ) променів.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на Instagram-сторінку гастроентеролога Євгенії Белінської.
Морква
За словами лікаря, такий овоч багатий на бета-каротин, який стимулює продукцію меланіну в шкірі.
Коренеплоди також містять значну кількість поліфенолів, вітаміну С і ніацину, що робить їх суперпродуктом для шкіри. Тонкий солодкуватий смак моркви ідеально поєднується як із солодкими, так і з солоними стравами, від випічки та смузі до тушкованого м'яса і супів.
Томати
Вони містять лікопін, який є чудовим антиоксидантом та допомагає захистити шкіру від сонячних опіків. Додавайте їх до салатів, супів, соусів чи пасти.
Помідори стимулюють вироблення колагену, що позитивно позначається на еластичності шкіри та здоров'ї суглобів і сухожиль.
Продукти з вітаміном Е
Рослинна олія, горіхи, насіння та навіть вершкове масло (до 10 г) містять вітамін Е, який запобігає сухості шкіри та передчасному старінню, а також захищає від впливу ультрафіолетового проміння.
Добова потреба дорослої людини у вітаміні Е становить близько 15 мг. Така кількість міститься в 30 г соняшникової олії або в 100 г оливкової. Але це не означає, що ми повинні набирати необхідну кількість вітаміну Е тільки з цих джерел.
Вітамін Е жиророзчинний, тому може накопичуватися в організмі і викликати інтоксикацію. Велике перевищення дози вітаміну може не запобігати, а навпаки, викликати проблеми зі здоров'ям.
Вода
Також не варто забувати про воду. Чай, кава, соки, фреші, компоти - не замінники води.
Кількість води, яку має споживати дитина протягом дня, залежить від багатьох факторів: статі, віку, рівню фізичної активності, температури повітря, погодних умов та клімату.
Єдиних норм споживання рідини немає, але ви можете орієнтуватись на загальні рекомендації щодо питного режиму для дітей:
- діти від 1-4 років: від 2-4 склянок
- діти 4-8 років: 5 склянок
- діти 9 -13 років: 7-8 склянок
- 14 і більше: від 8 до 11 склянок
Раніше ми повідомляли, які молочні продукти шкідливі і їх не варто купувати в магазині.
Також ми писали, в чому користь та шкода шоколаду та який вид краще обирати.