Наукова експедиція на антарктичній станції "Академік Вернадський" триває цілий рік. Весь цей період вчені перебувають за тисячі кілометрів від решти світу. Але крім досліджень, вони також знаходять час і на відпочинок.
Про те, як відпочивають полярники в умовах вічної мерзлоти, розповів керівник станції "Академік Вернадський", геофізик та учасник 28-ї дослідницької експедиції Богдан Гаврилюк в інтервʼю РБК-Україна.
"Тут є чим зайнятись у вільний час. Є можливість попрацювати над собою і чогось досягти, чомусь навчитись, залежить тільки від людини і бажання. Щоб зробити життя різноманітним, іноді беру до рук чудову гітару Фендер. Я просто обожнюю цей інструмент. Час від часу пишу тексти нових пісень. Але під час цієї експедиції це буває рідко, бо постійно думки про війну", - розповів полярник.
Також він зазначив, що у його офісі є піаніно на 2 октави, яке він колись сам зробив тут на станції. Воно вже стало досить знаменитим в Антарктиці, про нього багато хто знає.
"На вулиці ми встановили маленькі ворота, іноді, коли дозволяє погода, там граємо у футбол. Також маємо маленьку баньку, яку колись я робив. Ще у нас є міні-спортзал. Розумію, що треба підтримувати свій стан - і фізичний, і моральний, бо після експедиції я знову повертаюся в армію", - додав Гаврилюк.
Богдан служив 11 місяців у прикордонних військах на Чернігівщині, звідки його забрали у нову експедицію.
"Коли маю час, то згадую, яке буває озброєння, дещо по військовій тактиці, як використовувати аптечку та інше", - розповів полярник.
Гаврилюк також розповів, що любить займатись дослідженням історії станції. Тому у головному коридорі розвісив багато інформації про різних вчених, які працювали у цьому регіоні.
Зазначимо, що більшість часу у полярників йде на роботу. На станції є три основні напрями для досліджень - метеорологічні, геофізичні і біологічні.
Раніше ми писали про те, що полярники показали перше дитинча тюленя, яке народилося цього року біля станції.
Читайте також наше велике інтерв'ю з полярником Богданом Гаврилюком.