Існують фрази, які у будь-якій розмові будуть виглядати недоречно. Ми їх використовуємо часто і навіть не замислюємося, чи правильно говоримо. А от в очах інтелектуала ми точно будемо мати смішний вигляд.
Від яких фраз в інтелектуалів буде сіпатися око, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на роз'яснення тренера з ораторського мистецтва Павла Мацьопи в Instagram.
Дуже подібно до знайомства - "приємно, я людина Павло". Назва місяця вже зрозуміла, без зайвого уточнення. Тому слово "місяць" у цій фразі є зайвим. Правильно казати: "У травні я їду у відпустку".
Це уточнення, мабуть, для тих, хто так намагається справити враження, що його постійно забувають. Слово "познайомитися" вже має значення першого контакту. Тому додаткове уточнення "вперше" тут є зайвим. Краще сказати так: "З твоєю мамою я познайомився у 18 років".
О, дякую за уточнення, інакше, мабуть, я спускався б вгору. Саме слово "спускатися" вже означає рух вниз. Тож уточнення "вниз" зайве і створює тавтологію. Краще скажіть: "Я спускався сходами".
Який ви хотіли б почути факт - реальний чи вигаданий? "Факт" сам по собі вже є підтвердженим твердженням. Тому зайві уточнення знижують його виразність. Просто скажіть: "Це факт".
У тій фразі ніби все добре, але є відчуття, що дурять. "Неділя" - це один день, тоді як "тиждень" - повний семиденний цикл. Краще скажіть: "Через три тижні я повернусь у місто".
Раніше ми писали про те, які українські слова ніколи не буде використовувати у розмові розумна людина.
А також ми розповідали про те, чому відповідати на телефон словами "алло" та "слухаю" неввічливо.