"Кубики" пресу - це прагнення багатьох тих, хто худне чи давно займається спортом. Однак без правильних знань досягти цього буде вкрай важко, враховуючи всі міфи, які існують навколо цього питання.
Тому РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Facebook-допис фітнес-тренера Віктора Мандзяка розвіює головні міфи про те, як накачати прес.
Експерт розповідає, що локальне схуднення неможливе. М'язи живота потрібно розвивати пропорційно з м'язами спини. Від цього також залежить і здоров'я хребта.
Тому додаткове виконання вправ на м'язи преса не несе великого сенсу, якщо ви не тренуєте спину, руки тощо.
Запам'ятайте: нижнього преса не існує!
Так, є верхні та нижні сегменти прямих м'язів живота. Однак напружувати їх можуть лише висококваліфіковані йоги. Саме напружувати, а не качати.
Прямий м'яз живота одним кінцем кріпиться до ребер, а іншим до таза. При скороченні він не може залучатися сегментами. Тому незалежно від того, яку вправу на прес ви виконуєте, вмикаються всі м'язи живота.
Насправді, за словами фітнес-тренера, це зовсім не обов'язково. Він пояснює, значення має інтенсивність виконання вправи та акцентована залученість саме м'язів черевного преса.
Потрібно розуміти, що косі м'язи живота - це асистенти "кубиків". Тому знову-таки тренуючи м'язи живота загалом, косі м'язи також працюють достатньою мірою для розвинених мускулів.
Такі бажані для багатьох "кубиків" сформовані сухожильними перемичками прямих м'язів живота. Відстань між перемичками, синхронне розташування правої та лівої сторони задані генетично та вплинути на це нереально.
Тому які вправи ви не робили б, якщо у вас є якісь генетичні особливості м'язів живота, фізично ви не зможете це змінити.
Раніше ми розповідали, чим варто вечеряти, щоб не набирати зайву вагу.
Читайте також, які вправи для сідниць є найбільш ефективними.