Фінансист розкрила секрет, які грошові "блоки" не дозволяють нам заробляти більше
Багатьом людям розбагатіти не дозволяють внутрішні переконання, а не зовнішні обставини. Тож для того, аби почати заробляти більше, треба спершу позбутись грошових "блоків", які не дозволяють рухатись до фінансового успіху.
Про це пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію фінансиста Наталії Редувіч в Instagram.
Як позбутись грошових "блоків"
"Міняти грошові переконання необхідно відразу на всіх рівнях: на рівні психіки і підсвідомості, і закріплювати все це на рівні матерії. Важливо розуміти, що на гроші проектуються усі наші проблеми. Наприклад, формулювання "я недостойна великих грошей" - це про ваше, "я гідна-негідна", тобто глобально це взагалі не про проблеми з грошима, тут проблеми проявленості, заявити про свої потреби", - каже експерт.
Фінансист радить проаналізувати ваші прибутки за останній рік - 3 роки. Якщо є проблеми із самооцінкою, то не соромтеся заявити про себе, захищати свої інтереси.
"Доведено, що шопоголіки менш впевнені у собі та відрізняються низькою самооцінкою. Тому, що придбання речей замінює їм впевненість у собі. Часто така самооцінка є результатом жорстокого виховання", - каже Рудевіч.
Це виникає, коли дитина виявила агресію і в якийсь момент цей імпульс був дуже жорстоко пригнічений. Як наслідок надалі люди починають відмовлятися від інстинкту самозбереження через хибні захисні переконання:
- я не заслуговую
- я недостатньо гарний
- краще не висовуватись
"Зворотний бік, коли самооцінка - "я цього гідний", нехай це до бюджету взагалі не вписується, і така покупка незрівнянно тягне на дно, але таким чином людина починає самостверджуватись", - говорить фінансист.
В інвестуванні такі люди беруть надмірно великі невиправдані ризики і відчувають певну гордість за втрати, типу "подивись скільки я можу собі дозволити втратити".
"Будь-які хвастощі втратами, ризикова поведінка - це ознака низької самооцінки. Часто такі механізми запускаються у критичні моменти життя. Наприклад, розлучилася з чоловіком і все пішло шкереберть, розлучення вплинуло на самооцінку, самооцінка на гроші", - пояснює Рудевіч.
У стосунках із грошима необхідно трансформувати причини, тобто потрібно встановити причинно-наслідковий зв'язок.
"Часто ми конфлікти компенсуємо, створюючи собі грошові проблеми, за хибними грошовими переконаннями ховаються страхи, негативні асоціації, проекції проблеми з самооцінкою", - додає експерт.
Читайте також про те, як інвестувати гроші, аби не "прогоріти", а заробити.
Раніше ми писали про те, скільки відсотків чоловіків, на думку українців, заробляють від тисячі доларів на місяць.