Фінансист поділилася антикризовою стратегією, яка допоможе зберегти гроші
Війна спричинила дуже непередбачувану ситуацію у фінансовій сфері в Україні. Тому, щоб українцям не втратити свої заощадження, а ще краще збільшити накопичення - варто скористатися антикризовою стратегією.
Що робити, аби зберегти гроші під час кризи, пише РБК-Україна (проект Styler) із посиланням сторінку фінансиста Наталію Рудевіч в Instagram.
Антикризова стратегія від фінансиста
"Не всі ще досі зрозуміли, але головний захист грошей у кризу - це диверсифікація. Це інвестування в різні активи. Чим більше активів, тим більше шансів зловити гарний прибуток. Диверсифікація підходить абсолютно кожному. Знайти відповідні місця для вкладу можна і для тисячі доларів, і для мільйона", - говорить експерт.
Вона наголошує, що є три складові гарантованого доходу в інвестиціях - час, дисципліна і диверсифікація. Інвестувати треба довгостроково. Потрібно протягом довгого часу вкладати поступово.
"І тут на допомогу прийде дисципліна - важлива регулярність. Кожного місяця поповнюйте інвестиційний рахунок, кожного місяця купуйте валюту", - пояснює фінансист.
За її словами, ключовим є диверсифікація - інвестиції в різні активи: акції, облігації, золото, криптовалюту.
"Вибирайте різних посередників - банки, брокери, міжнародна страхова компанія, криптобіржі. Виконуючи ці три умови - ви точно створите свій капітал", - каже Рудевіч.
Фінансист наголошує, що диверсифікація - найважливіша умова для фінансування. Вона забезпечує зниження ризиків та систематизує прибутки.
"Якщо рівномірно вкладати у різні активи, то падіння прибутку в одному сегменті, компенсується зростанням прибутку в іншому", - говорить експерт.
Як створити капітал
"Багато з нас хочуть отримувати пасивний дохід. Але цьому має передувати створення капіталу. Спершу, коли ми його формуємо, то усі зароблені відсотки треба не забирати, а реінвестувати - залишати, щоб капітал зростав швидше", - каже фінансист.
Коли уже є сформований капітал, то можна використовувати його для отримання пасивного доходу.
"Тут головне завдання - зберегти капітал, тому ризик має бути мінімальний. Підійдуть облігації умовно із дохідністю 5% річних. Тому ключова ідея в тому, щоб розпочати інвестувати сьогодні - із невеликих сум, але регулярно", - каже Рудевіч.
Раніше ми розповідали, як повертати до 10% кешбеку за покупки.
Читайте також про те, як обійти банківські комісії і не витрачати зайві гроші.