Після розлучення, якщо дитина залишається проживати із мамою, батько повинен виплачувати аліменти на утримання доньки чи сина. Закон передбачає два варіанти виплат - щомісячну фіксовану суму грошей або ж частку від заробітку.
Про те, який варіант кращий, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію адвоката Мар'яна Сащука в Instagram.
"Аліменти у твердій грошовій сумі означають, що ви чітко визначаєтесь із якоюсь конкретною грошовою сумою та просите суд стягувати цю суму з платника аліментів. Плюсом цього способу є те, що у твердої грошової суми не встановлено верхньої межі. Чим більший офіційний дохід у платника аліментів - тим більший розмір аліментів ви можете просити", - пояснює юрист.
При цьому він додає, що така перевага цього способу одночасно є й недоліком, оскільки визначення розміру твердої грошової суми напряму залежить від розміру офіційного доходу платника аліментів.
"А якщо платник не працевлаштований, то суд скоріше за все встановить мінімальний розмір аліментів, а не той розмір, який просите ви", - каже Сащук.
Натомість визначення розміру аліментів у частці заробітку - є набагато кращим варіантом, вважає адвокат.
"По-перше, у суді вам непотрібно буде обґрунтовувати розмір аліментів, оскільки він прямо встановлений законом - на одну дитину - 1/4, на двох - 1/3, на трьох і більше - 1/2 заробітку. По друге, такий спосіб стягнення аліментів є набагато швидшим. Адже заява про видачу наказу розглядається судом протягом 5 робочих днів", - додає юрист.
Також Сащук зазначає, що навіть, якщо платник аліментів офіційно не працює, тоді частка рахуватиметься не від його заробітку, а від середнього заробітку за місцем його проживання.
Читайте також про те, як отримати фінансову допомогу на дитину, якщо батько не платить аліменти.
Раніше ми писали про те, як оформити відпустку у зв'язку із вагітністю.