Нечітка вимова в дитини не завжди має бути причиною паніки для батьків і ознакою того, що негайно треба звертатись до логопеда. Бувають випадки, коли малеча справді може виговоритись і позбутись дефектів мовлення. Але є ситуації, коли без допомоги спеціалісти не обійтись.
У яких випадках обов'язково треба вести дитину до логопеда, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Центру розвитку та психології Kyivdvoryk в Instagram.
"Зі словом "логопед" часто асоціюють погану вимову звуку "р", або з проблемами мовлення у дитини старше п’яти років. Насправді мовленнєвому розвитку дитини важливо приділити увагу ще на ранньому етапі", - пояснюють експерти.
Від нуля і до 2 років у першу чергу дитина має реагувати на мову дорослих, а також белькотіти. І вже ближче до 2 років дитина здатна реагувати і відповідати на питання.
З 2 до 3 років консультація логопеда просто необхідна, якщо дитина мовчить і не розуміє вас, або якщо є лише кілька свідомих слів і немає фраз.
Це вік, коли діти вчать прості вірші, починають використовувати складні речення та інтуїтивно відчувають правила синтаксису. Проблема, з якою може стикнутись майбутній першокласник, і потребує втручання - неправильна вимова деяких звуків, або неправильне вживання відмінків, родів тощо.
Те, наскільки успішно йде навчання, залежить від багатьох факторів. І одним із них є наявність дислексії, дисграфії або дискалькулії. Якщо ви помічаєте, що малюк дуже погано читає, плутає місцями літери, або сполучення на письмі - це також привід звернутися до спеціаліста.
"На жаль, перелічені проблеми не зникають самостійно, вони лише прогресують. Результатом занадто довгого очікування або небажання звертатись до професіонала - можуть бути проблеми у навчанні і неправильна артикуляція, які також тягнуть за собою складнощі із соціалізацією дитини", - кажуть експерти.
Раніше ми писали про те, які іграшки є небезпечними для дитини.
Читайте також про те, коли і як треба вакцинувати дітей проти грипу.