ua en ru

Все дуже просто. Чотири правила довгожителів з "блакитних зон", які можна почати просто зараз

Все дуже просто. Чотири правила довгожителів з "блакитних зон", які можна почати просто зараз Що треба робити для довгого життя (Скриншот)

Чимало людей витрачають багато грошей на продукти та досвід, щоб виглядати та почуватися більш молодими та перемогти старість. Довгожителі з "блакитних зон" знають, як продовжити життя.

Що саме треба робити, щоб продовжити свій вік, розповідає РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на CNBC.

Що треба знати

Зазвичай "блакитними зонами" називають п’ять регіонів світу: префектура Окінава, Японія; провінція Ольястра, Сардинія, Італія; півострів Нікоя, Коста-Ріка; острів Ікарія, Греція; і місто Лома-Лінда, Каліфорнія.

Досить часто наголошується, що саме харчування та харчові звички сприяють довголіттю жителів "блакитних зон", але не тільки це.

4 щоденні практики довгожителів у світі, які ви можете почати

Рухайтеся якомога більше

Займайтеся більше фізичною активністю низької інтенсивності, як-от догляд за садом або прогулянка до будинку друга. Люди в блакитних зонах рідко покладаються на такі речі, як автобуси чи автомобілі, щоб дістатися з місця на місце.

Частіше зупиняйтеся

Незалежно від того, чи вирішили вони використати моменти спокою, щоб помолитися, подрімати чи зробити перерву протягом дня, відомо, що люди в блакитних зонах зазвичай роблять перерви та на деякий час припиняють суєту, яка може викликати радість і зниження рівня стресу.

Будьте уважні до харчових звичок

Жителі Окінави, Японія, дотримуються девізу хара хачі бу, що означає, що вони припиняють їсти, коли їхній шлунок заповнений на 80%.

Утримайтеся від переїдання, промовляйте молитви або практикуйте вдячність перед їжею та менше їжте.

Зустрічайтеся з близькими

Деякі "блакитні зони" спілкуються за вином, а інші займаються груповими видами спорту, але поширеною практикою серед цих спільнот є щоденні зустрічі зі своїми близькими.