Який шанс знайти та евакуювати кішку, що загубилася у палаючому Маріуполі? Батько вважав, що не більше 1%. Мати сподівалася на диво. А син місяцями шукав спосіб врятувати улюбленицю, залучивши понад сотню людей. 12-річна Жужа - кішка родини лікарів Едуарда та Лілії. Їхній син Віктор - студент-медик, а нині військовий.
Своєю історією сім’я поділилася з Олексієм Сухановим, амбасадором музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова, актором та ведучим.
Родині довелося вивозити у своїй машині друга з тяжкою формою бронхіальної астми. На жаль, через хворобу чоловік фізично не міг витримати присутність кішки... Прийняли болісне рішення: залишити Жужу сусідці із запасом їжі.
"Коли сину сказали: або кішка, або людина, йому стало погано. Але перед нами сиділа людина, яка задихалася... Залишившись, вона б загинула", - пояснює Лілія.
Чоловіка вдалося врятувати. Питання щодо порятунку Жужі постало одразу, коли дісталися Ужгорода. Виявилося, що кішка втекла. Її могло вже не бути в живих.
"У Віті була ідея фікс: врятувати кішку. Телеграм-канали, вайбер-чати, сайти прихистків... З березня до червня син спав 3-4 години і шукав кішку. Я давав 1%, що він її знайде. У Маріуполі не могли знайти людей", - згадує Едуард.
2 червня надійшла довгоочікувана звістка: на кицю натрапила жінка, яка приїхала до їхньої багатоповерхівки за іншим котом. Евакуювали Жужу волонтери: це був дуже складний шлях.
Родина возз'єдналася з улюбленицею, щоб вже не розлучатися. Вони вважають, що Маріуполь забрав у кішки одне життя. Але ж кажуть, що у котів їх дев’ять.
Розповідь Едуарда та Лілії увійшла до архіву музею "Голоси мирних" Фонду Ріната Ахметова. Щоби зберегти пам’ять заради кращого майбутнього, розкажіть свою історію на порталі музею https://civilvoicesmuseum.org/ або на безкоштовній гарячій лінії 0 (800) 509 001.