Львів'яни на початку ХХ століття нічим не поступалися провідним модникам європейських міст. Поряд із світовими трендами місцеві майстрині створювали і власні стилі, зокрема популяризували вбрання з етноелементами.
Про те, як виглядали львів'яни на ХХ століття, розповідає РБК-Україна (проект Styler).
При підготовці матеріалу використали: публікацію Forgotten Galicia у Facebook, Твоє місто і Фотографії старого Львова.
У першій декаді XX століття у львівській моді був S-подібний силует жіночого костюма кінця ХІХ століття. Популярними були блузки з напуском спереду, тонкою талією, розширеною донизу спідницею й корсетом. Це все робило жіночий силует тендітним.
Модниці часто додавали до образу різноманітні боа з хутра, тюлю, мережива, страусового пір’я. У чоловічому гардеробі модними були класичні костюми, головні убори, краватки. Дитяча мода фактично дублювала стилі чоловічого або жіночого одягу.
На початку XX століття у Львові було дуже багато майстринь із пошиття одягу. Товариство кравців вважалося одним із найбільших у місті й налічувало понад 500 членів. Майже на кожній вулиці була швейна майстерня.
Львівська мода у ті часи, разом із європейськими течіями, створювала свої стилі. Майстрині почали шити одяг з елементами народного строю, декорованого вишивкою.
Українська вишивка в той період отримала світове визнання. Вона мала успіхи на виставках у Лондоні, Берліні та здобула велику золоту медаль на виставці в Турині.
Читайте також про те, як виглядав зимовий Київ 100 років тому.
Раніше ми показували, які вишиванки носили на Донбасі на початку ХХ століття.