Засуджені до відбуття покарання у виправній колонії українці мають змогу здобути освіту й отримати диплом за різними спеціальностями.
РБК-Україна (проект Styler) дослідило звіти за результатами моніторингових візитів Харківської правозахисної групи до різних установ виконання покарань і розповідає, як виглядає професійно-технічне училище (ПТУ) для в'язнів в одній із виправних колоній України.
При підготовці матеріалу було використано такі джерела: інформаційний портал Харківської правозахисної групи.
Городищенська виправна колонія №96 є пенітенціарною установою максимального рівня безпеки для утримання чоловіків, засуджених за тяжкі й особливо тяжкі злочини. В установі працює дільниця для утримання засуджених до довічного позбавлення волі.
У 1905-1937 роках на місці колонії був рафінадний завод, а в 1951 році приміщення заводу були передані для створення режимного об'єкта - інвалідної установи з лімітом в 1 500 осіб чоловічої статі.
Пізніше в установі збудували житлові корпуси, виробничо-господарські приміщення, пробурили артезіанські свердловини, облаштували безпекову зону, а також збудували інші життєво необхідні комунікації.
Установа веде свою історію від в'язниці, де утримувалися священнослужителі та посібники німецького окупаційного режиму, до колонії максимального рівня безпеки для чоловіків, які засуджені за тяжкі та особливо тяжкі злочини.
Згідно з даними керівництва закладу, на момент моніторингового візиту (початок вересня 2023 року) в установі утримувалися 339 засуджених.
У додатковому секторі максимального рівня безпеки для утримання засуджених до довічного позбавлення волі утримувались 30 засуджених довічно.
У професійно-технічному училищі в межах колонії у вересні готувалися до нового навчального року.
Згідно з даними правозахисників, близько 30 засуджених після навчання та практичних занять зможуть отримати диплом:
Уточнюється, що серед навчальних приладів є працюючий макет робочого крану, токарні станки, фрезерувальний станок. Навчальні класи обладнані практичними знаряддями.
У спеціальному класі проходить також онлайн навчання кухарів.
Станки для навчання (фото: khpg.org)
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як українців "лікують" у колоніях і СІЗО.
Читайте також, як в українських колоніях і СІЗО живеться жінкам.