Пам'ятні монети заведено випускати до свят чи для вшанування визначної події. Українська нумізматика має багато унікальних серій, які включають екземпляри із золота та срібла, а також із нейзильберу.
Про те, як виглядають українські різдвяні монети, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію Violity Instagram.
Багато років поспіль Національний банк тішить колекціонерів чудовими пам’ятними монетами різних номіналів, дизайнів і навіть форм. Виготовлені вони як з дорогоцінних металів, так і ні, тож кожен знайде варіант собі по кишені.
"Дарувати монети на свята - чудова ідея, тож нумізматичну продукцію карбують у всьому світі. Не відстає і Нацбанк України - протягом останніх десятиліть установа випустила чимало монет на будь-який гаманець і смак", - пишуть колекціонери.
У 1999 році НБУ ввів в обіг пам'ятні монети "Різдво Христове" в таких номіналах: 5 грн з нейзильберу, 10 - зі срібла та 50 - із золота. Ринкова вартість останньої сьогодні сягає 50 тис. грн.
Ось так виглядає різдвяна монета (фото: skupkamonet.com.ua)
У 20218 році Нацбанк випустив монету "До новорічних свят" номіналом 5 грн із нейзильберу з тамподруком. Її реверс прикрашає різдвяна зірка - традиційний атрибут обряду колядування.
До 100-річчя першого виконання твору Миколи Леонтовича "Щедрик" хором Київського університету НБУ 2016 року видав пам'ятну монету у нейзильбері та сріблі номіналом 5 гривень.
Ось так виглядає різдвяна монета (фото: icoins.com.ua)
У грудні 2023 року НБУ представив колекцію "Щедрик" із трьох срібних монет, яку вперше в історії зробили у формі дзвіночка.
Раніше ми показували, як виглядають українські різдвяні листівки 100-річної давності.
Читайте також про те, що Нацбанк випустив пам'ятну монету на честь Архістратига Михаїла.