Раціон школяра повинен містити усі необхідні нутрієнти, інакше дитина не зможе повноцінно розвиватись та займатись розумовою діяльністю. Тільки біда в тому, що від більшості здорової і корисної їжі діти відмовляються, чим додають батькам клопоту.
Про те, як правильно організувати раціон школяра та що корисного давати для перекусу, розповідає РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію дієтолога Світлани Фус в Instagram.
"Я впевнена, що переважна більшість батьків знають, що таке здорове харчування, намагаються і дітей привчати до нього. Але не всім це вдається. Комусь за браком часу, хтось втомився вмовляти дитину їсти корисне, коли вона це не любить, хтось просто не розуміє: не вся їжа, що продається в магазинах є здоровою", - пише дієтолог.
При цьому вона наголошує, що від того, як буде харчуватися дитина, залежить стан її здоров'я не тільки зараз, але і в майбутньому. Дієтолог радить дотримуватись наступних правил, щоб забезпечити дитині правильне харчування.
Визначте необхідний обсяг їжі з урахуванням не тільки віку, але й ваги і зросту дитини. Потрібно розподілити їжу на 5 прийомів і визначити, що дати в школу, а що дитина буде їсти вдома.
"В їдальнях школярі дуже часто не з'їдають всю порцію або взагалі не їдять таку їжу. Про це потрібно знати батькам і пропонувати дитині брати їжу з собою. Давати те, що вона точно з'їсть. Часом батьки нав'язують дітям свої смаки, не враховують, що дитина в шкільному віці має свої улюблені продукти", - наголошує Фус.⠀
"Коли дитина витрачає багато енергії - фізичної і розумової, без швидких джерел глюкози, як правило, не обійтися. До нормального обіду або перекусу, замість батончиків, булок, печива, вафель з трансжирами та великим вмістом цукру, можна дати дитині солодощі домашнього приготування", - радить дієтолог.⠀
Намагайтеся завжди пропонувати дитині різноманітну їжу. Це збільшить шанси, що вона це їстиме залюбки.
Важливо нагадувати дитині про необхідність пити воду. Не замінюйте воду солодкими напоями чи соками.⠀
Дитина із задоволенням поїсть з гарного ланчбокса, особливо, якщо вона вибрала його сама. Тож дбайте, щоб їжа завжди мала апетитний вигляд.
Раніше писали про те, чим корисний імбир та кому його не можна їсти.
Читайте також про те, як правильно подбати про свій імунітет, щоб потім його не довелося піднімати.