Багато людей запивають їжу чаєм або кавою, наприклад, за сніданком, однак це дуже погана звичка. Це може призвести до поганого самопочуття.
Про це повідомила дієтолог Тетяна Пасєка в Instagram.
Загалом в склад кави входить ряд органічних кислот (яблучна, лимонна), які можуть стимулювати вироблення шлункового соку. Також кофеїн, що міститься у каві, стимулює вироблення шлункового соку і може підвищити кислотність.
Такий напій не можна вживати людям, які мають:
Також кава тонізує нервову систему, це відбувається шляхом того, що кофеїн займає рецептори, на які діє речовина подібна до кави - аденозин. А кава, займаючи ті ж рецептори, відповідно забирає гальмуючу дію і викликає збуджуючий ефект.
З часом кількість рецепторів збільшується і відповідно доза кави вже замала, тому людина вживає її більше. Якщо людина різко припиняє пити каву, аденозин займає всі рецептори і гальмуюча дія посилюється, звідси надмірна сонливість.
Дієтолог каже, що кава містить фенольні сполуки - хлорогенові кислоти, які діють як антиоксидант і захищають клітини печінки і головного мозку від окислення.
Безпечна доза кофеїну 400-500 мг на добу. В одній чашці натуральної кави 50-160 мг кофеїну. Кількість чашок визначає міцність напою.
Важливо пам'ятати, що не можна запивати їжу чаєм та кавою, бажано вживати через 15-20 хв після їди, або в проміжку між вживанням їжі.
До того ж через вживання кави під час їжі засвоюваність заліза організмом падає з 90% до 40%. Тому може розвинутися анемія. Це тому, що в каві міститься така речовина, як хлорогенова кислота і поліфенол.
Раніше ми повідомляли, чим можна замінити каву зранку.
Також ми писали, чи можна жінкам пити каву під час грудного вигодовування.