Оскільки вартість продуктів зростає, здається, що здорове харчування організувати важче.
Тут на допомогу поспішають заморожені продукти, які є в кожному супермаркеті. Їх можна використовувати для приготування корисних недорогих страв.
Про це повідомляють на сайті Daily Mail.
Заморожені продукти часто значно дешевші, оскільки вони мають набагато довший термін зберігання, а це означає, що супермаркети можуть закуповувати їх оптом, не побоюючись, що непродані продукти потраплять у смітник.
"Заморожена їжа часто може бути поживнішою, ніж свіжа", - каже дієтолог доктор Сара Шенкер.
Усе через те, що більшість свіжих фруктів і овочів збирають до того, як вони дозріють, і зберігають, а потім обробляють, щоб вони могли дозріти під час транспортування. Але в результаті це дає їм менше часу для розвитку повного спектра вітамінів, мінералів і антиоксидантів.
"Однак фрукти та овочі, призначені для заморожування, збирають на піку стиглості, коли вони найбільш поживні, і негайно заморожують, щоб вони зберегли свої поживні речовини", - пояснює лікар.
Заморожені фрукти та овочі зберігають свою користь (фото: Freepik)
Індичий фарш
Це м’ясо багате білком і є чудовим джерелом поживних речовин, включаючи вітаміни B3 і B12, B6, а також селен і цинк. Індичка також є хорошим джерелом амінокислоти триптофану, яку організм використовує для виробництва гормонів серотоніну та мелатоніну.
Фарш з індичої грудки зазвичай містить менше жиру, ніж яловичий фарш.
Кулінарна порада: м'ясний фарш ви можете замінити на рослинний. І хоча в ньому трохи менше білка, він містить більше клітковини. За бажанням розморозьте свій фарш на ніч у холодильнику, хоча в деяких рецептах його можна приготувати із замороженого.
Риба
Будь-яка біла риба має низький вміст жиру, калорій і надзвичайно високий вміст білка. До того ж це важливе джерело йоду, необхідного для здоров’я щитоподібної залози та мозку.
Риба також містить такі мінерали, як цинк, і є гарним джерелом вітаміну B6, який допомагає зменшити запалення.
Шукайте заморожений лосось, який може бути трохи дорожчим, але містить додаткові омега-3, які корисні для здоров’я серця та мають протизапальну дію, що може полегшити біль у суглобах.
Кулінарна порада: вибирайте звичайну рибу без панірування, яка є кориснішою та її часто можна готувати із замороженої форми без необхідності розморожування.
Соєві боби
Це одне з небагатьох рослинних джерел високоякісного білка. Подібно до м’яса, соєві боби містять усі незамінні амінокислоти та є гарним джерелом вітамінів і мінералів, включаючи залізо, магній, фосфор, калій і мідь.
Білок, антиоксиданти та клітковина в соєвих бобах можуть допомогти знизити рівень холестерину. Вони містять рослинні сполуки, які можуть полегшити симптоми менопаузи, покращити здоров’я кісток у літніх жінок і знизити ризик гормонального раку.
Кулінарна порада: замінюйте горох на соєві боби в будь-якій страві, щоб підвищити рівень білка.
Шпинат
Шпинат на 90 відсотків складається з води, але він є хорошим джерелом бета-каротину, заліза та кальцію. Він також містить рослинні сполуки з потужними антиоксидантними та протизапальними властивостями.
Дослідження пов’язують споживання шпинату зі зниженням рівня стресу клітин, здоров’ям очей, зниженням кров’яного тиску та зниженням ризику раку.
Кулінарна порада: смак шпинату зникає, коли ви додаєте його до страв. А це означає, що ви можете додавати шпинат, щоб збільшити вміст поживних речовин, і навіть найбільші гурмани його не помітять.
До речі, читайте рецепт елементарного пирога з картоплею та куркою. Це дуже смачно!
Читайте також, на чому приготувати пиріжки, щоб вони були апетитними та м'якими.