ua en ru

Депозит чи "військові" облігації: де українці можуть заробити більше грошей

Депозит чи "військові" облігації: де українці можуть заробити більше грошей Депозит чи військові облігації: де можна заробити більше (фото: dn.gov.ua)
Автор: Юлія Гаюк

Українці можуть пасивно примножувати свої кошти, поклавши їх на депозит чи придбавши військові облігації. Депозит - це вже перевірений роками метод, тому до нього звертаються частіше. А от облігації з'явилися "на слуху" не так давно, хоча експерти стверджують, що цей спосіб пасивного заробітку є зручнішим.

Де насправді можна більше заробити - читайте нижче на Styler.

Що таке ОВДП

Це державні боргові цінні папери, які випускає Міністерство фінансів України. Їх використовують для залучення додаткових грошей на потреби бюджету.

"Військові" облігації запустили ще 1 квітня 2014 року, щоб надати фінансову допомогу Збройним Силам. Всього запозичення планувалися в обсязі до 1 млрд гривень, на два роки, під 7 процентів річних.

Після 24 лютого 2022 року Уряд України залучив від продажу ОВДП на аукціонах 211,6 мільярда гривень.

Як стверджують експерти порталу Мінфін, придбання ОВДП, як і вкладення депозиту, є привабливим інструментом для підвищення доходу, тому що прибутковість за ними перевищує інфляційні очікування.

Що спільного між ОВДП та депозитами

Найперше - це те, що в обох випадках інвестор вкладає гроші та знає, скільки він отримає через конкретний термін. За своєю суттю і депозити, й ОВДП є борговими: в одному випадку під певний відсоток позичаємо гроші державі, а в іншому - банку.

Але разом із тим держава гарантує повернення коштів у повному обсязі незалежно від способу примноження капіталу.

А головною відмінністю між ОВДП та депозитами є те, що облігації не підлягають оподаткуванню. А от після отримання депозиту вкладник повинен сплатити 18% податку на доходи фізосіб та 1,5% військового збору.

Де можна більше заробити

Для розрахунку беремо суму в 50 000 гривень, а термін вкладу - приблизно 1,5 року.

Найвища дохідність за військовими облігаціями на термін близько року становить 18% річних. Термін погашення цих паперів - 26 червня 2024 року.

Ціна облігації становить 996,18 гривні, а виплата - 1 140 гривень. Купивши облігації на 49 809 гривень, після погашення отримаємо 57 000 гривень, тобто заробіток становить 7 191 гривня.

Найвища ставка за річним депозитом станом на 30 серпня дорівнює 18,5%. Поклавши на депозит ті самі 49 809 гривень, можна отримати дохід 9 065 гривень. Після сплати податків залишиться 7 297,32 гривні.

Таким чином бачимо, що купівля облігацій є більш прибутковою, ніж вклад у депозит.

Як придбати облігації в "Дії"

  • Встановіть застосунок "Дія" та авторизуйтеся в ньому, якщо ще не зробили цього
  • Перейдіть на вкладку "Військові облігації", після чого з'явиться можливість обрати одну із серій ОВДП

Депозит чи "військові" облігації: де українці можуть заробити більше грошей

Депозит чи "військові" облігації: де українці можуть заробити більше грошей

Скриншот: Styler

  • Оберіть посередника. Зверніть увагу, що фізособа не може купити ОВДП безпосередньо у Мінфіну. Це можна зробити Таку лише з банком чи брокером, які мають ліцензію на операції з цінними паперами.

Депозит чи "військові" облігації: де українці можуть заробити більше грошей

Скриншот: Styler

    • Оберіть папери для покупки.
    • Вкажіть дані картки, на яку потім повернуться гроші.