ua en ru

Чому так важливо знімати взуття перед входом до будинку: ця причина вас переконає

Чому так важливо знімати взуття перед входом до будинку: ця причина вас переконає Фото: Чому потрібно знімати взуття вдома (pixabay.com)

У багатьох азіатських країнах, таких як Японія, Південна Корея, Китай або навіть Таїланд, заведено залишати взуття біля входу, перш ніж увійти до будинку. Цього ритуалу також дотримуються деяких європейських країнах, таких як Фінляндія, Швеція і навіть Нова Зеландія. Ви коли-небудь думали, чому так треба робити?

У виданні Sante Plus розповіли, чому взуття краще знімати одразу при вході до будинку.

Навіщо просити гостей знімати взуття перед входом до будинку?

Справа не лише у пилюці. Насправді проблема в іншому. Дослідження, проведене вченими з Університету Х'юстона США, виявило присутність Clostridium difficile під підошвами у 40% дослідженого взуття.

Ці бактерії, також звані C. difficile, відповідальні за багато проблем з кишечником, включаючи діарею та інші серйозні захворювання, такі як коліт. Ці бактерії стійкі: проблема з C. difficile, яку також можна виявити в інших місцях будинку, таких як туалети та інші місця, де є пил, полягає в тому, що вона дуже стійка до багатьох побутових засобів для чищення і може довгий час виживати на сухих. поверхнях.

Крім того, C. difficile, як випливає з назви, має сильну стійкість до більшості антибіотиків.

Ви будете здивовані кількістю небажаних бактерій, які можуть бути на взутті та під нею.

Під взуттям знаходяться мільйони бактерій

До речі, якщо ви не знали – мільйони бактерій знаходяться під нашими ногами.

Наприклад, в одному з досліджень виявили щонайменше 66 мільйонів організмів під взуттям одного з учасників, тобто набагато більше, ніж можна знайти на сидіннях унітазів (зазвичай 1000 бактерій).

Передача бактерій із взуття на землю відбувається у 90% випадків: якщо у вас є бактерії під взуттям, вони потраплять туди, куди ви ступите.

Університет Арізони вивчив це питання, і результати є переконливими. На питання, чи можуть бактерії поширюватися на кафельних підлогах наших будинків, висновок дослідників був однозначним: у ході проведених тестів передача спостерігалася більш ніж у 90% випадків.