Чому в селах мобілізація проходить інтенсивніше: відповідь експерта
У соціальних мережах часто можна почитати дискусії на тему того, чому у великих містах повісток роздають менше, ніж у віддалених селах. За словами експертів, на це впливає корумпованість системи та місця реєстрації військовозобов'язаних.
Про це повідомляє РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на інтерв'ю члена комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Соломії Бобровської для "Телеграф".
"Вважаю, що це абсолютно корупційний фактор. Візьмемо до прикладу Одесу. Працювати в Одеській області з міцною мережею не лише російської агентури, а й корупційними очільниками виклик ще той", - пояснює Бобровська.
За її словами, з попереднім начальником ТЦК були "домовленості". Якщо певна особа хотіла отримати відстрочку, повинна була дати хабар від 8 тисяч доларів, і це була ціла схема корупції.
Інший фактор - це місце реєстрації. Відомо, що повістку повинні вручати за місцем реєстрації призовника та особисто в руки.
"Люди, які мешкають в селах, фактично перебувають за своїм місцем реєстрації. Людей у місті складніше знайти, вони часто в місті не прописані, або мешкають не там, де зареєстровані. І можливості тоді вручати таким чином повістки не було", - каже експерт.
Основні проблеми мобілізації в Україні
Найпершою проблемою, яку виокремлює Бобровська, є комплектація за принципом кількості, а не якості.
"Не секрет, що маємо провал з мобілізації. Але це наслідок і розхолодження суспільства "перемогою вже завтра", і відбором та методами роботи ТЦК, і, звісно, ставленням до пересічного бійця в армії загалом", - пояснює вона.
Наступний виклик - це вік, адже від нього залежить фізична результативність. Так само проблемою можуть бути залежності чи хвороби, з якими не повинні допускати до служби.
Окремо Бобровська також виділяє той факт, що ТЦК перебувають в оперативному підпорядкуванні Сухопутних військ, тобто пріоритетність стоїть на забезпечення комплектації бригад Сухопутних військ.
Раніше ми розповідали про випадки, коли відстрочку від мобілізації можуть анулювати.
Читайте також, хто має право розшукувати "ухилянтів" в Україні.