Чому не потрібно "блендерити" кожну страву дітям та як правильно вводити прикорм
Грудне молоко є збалансованим за поживними речовинами і вітамінами продуктом, що забезпечує зростання і розвиток дитини в перші шість місяців життя. Однак, для розвитку функцій травного тракту потрібне введення прикорму.
Про це повідомляє РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на пост медичної спільноти Svij.doc в Instagram.
Види прикорму
Експерти розповіли, що є різні види введення прикорму. Серед них:
- хтось розпочинає з пюрешок
- хтось прихильник BWL прикорму і безпечних шматочків
- хтось вдало поєднує усе
За словами фахівців, тривало зловживати блендером не можна. З 7-8 місяців дитину варто знайомити з їжею-шматочками. Подріблену їжу блендером варто давати все рідше і рідше.
Все тому, що їжа у вигляді пюре позбавляє дитину необхідності жувати, тому вона може лише ковтати.
Чому корисне жування
Під час жування у дитини розвивається та довершується робота жувальних мʼязів, які дуже важливі для розвитку мовлення.
Через недосконалу артикуляцію тривалий "блендерний" період може бути одним з причин, чому дитина має проблеми із мовленням.
Жування необхідне для гарного розвитку щелеп, щоб надалі під час зміни молочних зубів на постійні, було достатньо місця і зубний ряд був рівним.
Дітям треба волокниста, тверда їжа. Звісно, їсти повинна дитина під наглядом дорослого, у безпечній подачі, але жувати обовʼязково. Починаємо з мʼяких шматочків, поступово збільшуючи їхній розмір та щільність продукту.
Коли починати прикорм
Згідно зі сучасними рекомендаціями, прикорм слід розпочинати не раніше 6 місяців та за умови харчового інтересу в дитини. Не варто вводити його раніше, бо травна система, нирки та рухові навички ще розвиваються і до 6 місяців є вищий ризик вдавитися їжею.
Введення прикорму в рекомендований час сприяє поліпшенню здоров'я і може зіграти певну роль у запобіганні в майбутньому надмірної ваги та ожиріння.
Немовлятам варто запропонувати прикорм через 30-60 хвилин після годування грудьми чи сумішшю. Маленькі діти повинні вживати різноманітні продукти, щоб отримати всі макро- і мікронутрієнти.
Раніше ми повідомляли, у якому вигляді не можна давати продукти дітям.
Також ми писали, коли і як вводити м'ясо в прикорм дитині.