Батьки часто стикаються із ситуацією, коли дитина погано їсть. Таку поведінку часто називають "капризами", але виявляється у цієї проблеми є свої причини. І велике значення має реакція батьків на поведінку дитини під час їжі.
Які помилки роблять батьки при спробі нагодувати дитину – читайте у матеріалі нижче.
Чим більше мама чи тато намагаються нагодувати дитину, тим менше у малюка є бажання їсти. Періодичний потяг до того, щоб перегодувати свою дитину у батьків виникає тоді, коли були якісь проблеми з грудним вигодовуванням.
Якщо батьки продовжують самостійно годувати дитину з ложки, коли вона вже може це робити сама, то апетит знижуватиметься. Вважається, що діти у віці близько року починають виявляти інтерес до дорослої їжі та її самостійного її прийому.
Дайте малюкові можливість навчитися користуватися самостійно столовими предметами та годувати себе самостійно. Це сформує здоровий апетит та правильні харчові звички.
У дитини можуть бути свої власні уявлення про трапезу. Наприклад, вона починає вередувати, коли бачить, що їй доведеться їсти на самоті. Їй хочеться бути схожою на батьків і робити все так, як роблять вони.
Тому рекомендується малюків якомога раніше привчати до спільної трапези за спільним столом. Якщо вам потрібно нагодувати дитину в інший час, візьміть собі тарілку і складіть компанію.
Якщо дитина ще не може сидіти за спільним столом самостійно, поставте до столу дитяче крісло або посадіть її на коліна.
Ви здивуєтеся, але навіть зовсім малі діти можуть визначити, скільки їм їсти та коли. Немовля практично завжди подає знак самі, що голодне та засинає, коли насичується. Тому не варто переживати, що дитина не доїсть.
Якщо вона зголодніє, то поїсть щільніше. Якщо ж ви почнете годувати частіше, то не дивуйтеся, що порції надто малі – дитина швидше наїдається.
Дитина, яка вже вміє говорити, рано чи пізно запитає, чому ви не їсте кашу чи броколі, чи будь-яку іншу їжу, яку ви їй даєте та самі не їсте.
Намагайтеся їсти щось схоже, щоб у голові малюка не з'являлися думки, що він їсть щось неправильне та несмачне.
До речі, харчові звички багато в чому виробляються саме за рахунок того, що їдять батьки на очах у дитини, а не вона сама. Якщо ви хочете, щоб вона любила овочі – їжте овочі.
Їсти солодке дитині можна, але в обмежених кількостях. Якщо ви щось дитині забороняєте, вона починає хотіти цього більше. І це призводить до переїдання солодощами чи шкідливою їжею.
Під час їжі не дозволяйте дивитися мультфільми, телевізор, грати на планшеті чи телефоні. Через це дитина втрачає здатність розуміти, коли вона наїлася, а коли ні. Або - коли вона голодна, а коли їсти не хочеться.
До речі, раніше ми писали про те, яке виховання дитини може зіпсувати їй доросле життя.
А ще розповідали про те, як перегляд сцен насильства у телевізорі впливає на дитину.