Читання книжок може зробити вас багатшими: що для цього потрібно
Читання - це дуже корисне заняття, яке здатне розвинути та покращити когнітивні функції, поповнити словниковий запас і розширити ваш кругозір. А чи знали ви що, на додачу до всього цього книжки потенційно можуть збільшити ваші статки?
Про це читачам Styler розповіла співзасновниця видавництва #книголав та консультантка зі стратегічних комунікацій Світлана Павелецька.
Чому читати потрібно щоденно
Світлана розповідає, що раніше вчені провели експеримент тривалістю у 20 років. Протягом нього вони взяли понад 100 пар близнюків, один з яких активно читав, а інша дитина - взагалі ні.
У підлітковому віці переважна більшість дітей з групи "читунів" демонструвала набагато кращі результати не тільки в гуманітарних, але і в точних науках. Це був один із перших результатів експерименту.
Згодом численні нейродослідження довели, що читання включає в роботу відділи мозку, відповідальні за зір, слух та мовлення. Під час читання та письма активізуються такі мозкові центри:
- центр Брока - сприйняття ритму та синтаксису, об'єднання окремих мовних рухів в єдиний мовний акт
- область Верніке - сприйняття окремих слів та сенсу загалом
- кутова звивина - сприйняття та використання мови
Ці центри з'єднані між собою групою волокон, які допомагають, наприклад, письменнику пов'язувати та синхронізувати мову з ритмом.
Дослідження Університету Еморі США показало, що любителі художньої літератури загалом більш сприйнятливі до чужих емоцій, ніж інші люди. Вони вміють співпереживати активніше за інших.
Дослідники під'єднали електроди до мозку добровольців, які читали роман Роберта Харріса "Помпеї" протягом дев'яти днів. З'ясувалося, що під час читання в них активніше почали працювати певні ділянки мозку.
Зокрема, підвищена активність спостерігалася у лівій скроневій корі - ця частина пов'язана зі сприйняттям мови та розумінням культурних кодів. Активніше працювала й область, що відповідає за візуалізацію образів. Тобто чим більше ви читаєте, то краще у вас працює фантазія.
Спираючись на ці значущі дослідження, робимо висновок, що людина може вбирати та інтерпретувати те, що вона прочитала: емоції, бажання, поведінка тощо.
Отже, якщо хочете покращити своє фінансове становище, але не знаєте, з чого почати, візьміть книжку. Заглиблюючись у тему фінансової грамотності, інвестицій чи банківської справи, ваша підсвідомість буде програмуватися на пошуки способів збільшити заробіток.
Таким чином ціль буде активною до моменту досягнення та задоволення.
Література для опанування фінансової грамотності
Для початку варто розуміти, що книжки - це вагомий внесок у свій розвиток. Але жодна книжка не навчить заробляти гроші, проте натомість є література, яка може надихнути та вберегти від помилок:
- "Багатий тато - бідний тато", Роберт Кіосакі
Ця книжка, хоч і містить кілька практичних порад, насправді більше про світосприйняття та бажання рухатись вперед. Автор викладає все надпростою мовою та розповідає про ефективні капіталовкладення у власну справу. А також про те, чому багаті купують активи, а в бідних є лише витрати.
- "До біса все! Бери й роби!", Річард Бренсон
Віра в себе - це те, що дозволяє рухатись вперед і ніколи не зупинятись. Прочитавши цю книгу, ви зрозумієте, як мотивувати себе до звершень, щоб у будь-який час починати щось нове. Ця книга стала бестселером у 35 країнах світу, тож щось цікаве ви точно з неї почерпнете. І 100% знайдете натхнення та енергетичний запал.
- "Думай та багатій", Наполеон Хілл
Книга "Думай і багатій" була написана під час Великої Депресії. Хілл описує принципи успіху та професійного розвитку. Серед них освіта та здобуття спеціалізованих знань, побудова правильного кола спілкування тощо. Книга дає непогане розуміння психології успіху та поведінки людей у стресових ситуаціях - знання, особливо актуальні за часів масштабних криз.
Раніше ми розповідали, які книжкові новинки на будь-який смак вийшли в серпні.
А також писали про те, що українським в'язням можуть скорочувати терміни за читання "правильних" книг.