Ванна кімната, як і кухня - та важлива кімната оселі, яку відвідують кожного дня. Саме тут зазвичай зберігається не лише велика кількість шампунів, гелів та інших засобів для догляду, але й засоби для прання та прибирання, а нерідко ще й косметичка та аптечка. Тож безліч речей легко може створити безлад.
Про методи, які допоможуть зберегти чистоту ванної кімнати і тримати все під рукою, розповідає РБК-Україна (проєкт Styler) з посиланням на Real Simple.
Тримати речі, які використовуються найчастіше, на видному місці - найкращий варіант полегшити користування ванною, адже не доведеться витрачати час на пошук.
Для цієї мети радять виділити окрему поличку, приблизно на рівні очей або, якщо такої немає, а всі шухляди шафок заповнені - встановити одну, наприклад таку, яка кріпиться на липучках.
До того ж полиці з високими бортиками не дозволять речам впасти на підлогу, якщо випадково зачепити їх рукою.
Якщо у вас є шафа, рекомендують пристосувати полиці до ваших конкретних потреб. Це полегшить використання простору та зробить його організацію більш ефективною.
Наприклад, оберіть полиці, що вище, для розміщення лосьйонів або засобів для волосся, а нижчі залиште для баночок, кремів або ліків.
Оскільки верхні полички - найдоступніша зона, спробуйте розмістити тут більшість речей, що використовуються щодня.
Якщо в ванній кімнаті розміщується туалет, позаду нього можна додати вузькі полиці або стелаж для зберігання туалетного паперу або засобів для очищення.
Якщо ви не можете свердлити стіни, можна придивитися до окремих стелажів - окрім того, що його можна буде легко перемістити, легка конструкція не захаращуватиме простір візуально.
Насамперед контейнери дозволяють зберігати якомога більше речей в шафці - адже їх можна виставляти один на одного.
Крім цього, це чудовий спосіб розкласти речі за призначенням - гумки і шпильки для волосся, ватні диски та палички, тюбики з кремами. Також контейнери легко витягнути і подивитися, що всередині.
Хоча контейнери - це чудово, іноді їх важко знайти такого розміру, яка б ідеально вписувалася в шухляду.
Тому, на додаток до контейнерів, рекомендують використовувати наддверні кошики для громіздких речей - таких як фени, які важко скласти або помістити в шухляду.
Зона ванни або душу може швидко захаращуватися, тому слід ретельно продумувати, що саме ви там тримаєте. Це місце радять виділити під засоби, які постійно використовуються, як-от улюблені шампуні та гелі.
З погляду візуального сприйняття, безладу та прибирання, на поличках радять тримати обмежену кількість речей, а те, що використовуються час від часу, наприклад, для догляду за волоссям, подалі від душу.
Хоча гачків може здаватися забагато, вони ніколи не бувають зайвими. Однак на них можна вішати не лише рушники, а й мочалки чи пемзу, які краще тримати сухими.
Гачки на липучках для душової чи ванної не лише створять кращі умови для зберігання частини речей, а й допоможуть звільнити місце на полицях у ванній.
На дерев'яних дверях можна встановити прості металеві гачки, щоб створити достатньо місця для підвішування рушників та халатів - це легше, ніж свердлити стінки.
А для дверей з порожнистого матеріалу добре підійде гачок на надійній клейкій основі.
До речі, раніше ми розповідали про те, який предмет в ванній може зашкодити здоров'ю.
Читайте також про найпоширеніші проблеми в організації простору на кухні і як з ними впоратись.