2 травня християни східного обряду будуть святкувати четвертий день Страсного тижня, відомий як Чистий четвер.
Що сьогодні не можна робити, традиції - читайте в матеріалі від РБК-Україна (проєкт Styler).
Використані джерела для підготовки матеріалу: сайт ПЦУ, Церковний календар, Місячний календар.
У Великий четвер звичайно йдуть на службу до церкви, щоб сповідатися і прийняти причастя. Свічку, запалену в храмі, носять додому, стараючись не погасити її, оскільки, за віруванням, вона оберігає дім від пожежі та родину від хвороб.
Також у цей день звичайно готуються до Великодня: печуть паски, фарбують яйця, прибирають в домі та очищають тіло.
За старовинною традицією, це потрібно робити до сходу сонця, символічно змиваючи з себе гріхи, накопичені за рік. Так робили наші пращури у давнину.
У Чистий четвер важливо утриматися від пліток, сварок та лайки. За віруванням, якщо в цей день в родині спалахнуть конфлікти, то вони можуть тягнутися протягом усього року.
Також не рекомендується починати випікати паски до того, як весь будинок буде прибраний. Господиням дозволяється пекти паски та фарбувати яйця, коли буде встановлено порядок у квартирі.
У цей день також не їдять пасок; цю обрядову випічку подають лише на Великдень. Також триває Великий піст, тому слід дотримуватися обмежень у їжі.
Щодо фінансів, важливо пам'ятати, що у Чистий четвер не рекомендується ні позичати, ні позичати гроші, оскільки вважається, що це може забрати з собою достаток з дому.
Читайте також, як правильно вітатися на Великдень.
Також ми пояснювали, чому Великдень святкують саме 5 травня.