Чим замінити дорогі продукти, але не погіршити харчування. Відповідь нутриціолога
Існує стереотип, що правильне здорове харчування - це дорого. І справді є продукти, ціни на які помітно "кусаються". Проте їм можна знайти замінники, які будуть нічим не гіршими.
Таким чином ви й у якості харчування не втратите, і сімейний бюджет заощадите.
Як правильно замінити дорогі продукти на своїй сторінці в Instagram розповідає нутриціолог Ольга Дорош.
Чим замінити дороге м'ясо та рибу?
Експерт вважає, що ці важливі білкові є цілком замінними без втрати всіх корисних речовин. Абсолютно будь-який вид м'яса можна замінити субпродуктами. Вони містять ті самі мікроелементи, а часто навіть набагато більше.
Наприклад, куряча печінка має фосфор, магній, цинк, натрій, кальцій, а ще вітаміни групи B, D, Е, К та аскорбінову кислоту. Куряче філе також містить ці мікроелементи, однак у меншій кількості, ніж відповідний субпродукт.
Якщо мова про дорогу червону рибу, то її бюджетним відповідником може стати скумбрія або оселедець. А от хек, тилапія або мінтай зможуть замінити сібас або дорадо.⠀
Червону рибу можна замінити скумбрією (фото: Freepik)
Чим замінити каші?
Дієтологи часто рекомендують вживати такі крупи як дикий рис, амарант, кіноа. Безперечно вони мають свою користь, проте не є єдиною інстанцією. До речі, українську гречку зараз теж починають відносити до дорогих круп через її подорожчання.
Отож замінити ці каші можна більш бюджетним пшоном, ячневою крупою, пшеничною та будь-якою доступною для вас. Адже всі вони містять приблизно один набір мікроелементів. Звертайте також увагу на бобові.
Не нівелюйте поживність бобових (фото: Freepik)
Чим замінити овочі?
Ви можете здивуватися тому, що овочі варто заміняти. Проте взимку вони стають в рази дорожчими та не мають багато користі через те, що вирощенні не в сезон. Зверніть увагу на локальні зимові заготовки. Так, мова про консервацію.
Але краще споживати квашені капусту, моркву, помідори та огірки. Вони багаті на вітаміни, в той час, як солені овочі позбавлені такої користі.
Популярний батат цілком можна замінити картоплею. Насіння чіа замінюйте на звичний для України льон. Що стосується авокадо, то його користь полягає у великій кількості жирів. Тому замінити можуть будь-які продукти з аналогічними жирами.
Взимку свіжі овочі можуть підскочити в ціні (фото: Freepik)
Не забувайте, що в поширенні якогось продукту не останню роль відіграє маркетинг. Тому не ведіться на хитрощі виробників, а робіть вибір самостійно з усіма "за" та "проти".
Раніше ми розповідали, як зберігати продукти без холодильника тривалий час.
Читайте також, які продукти всі вважають дієтичними, хоча це насправді далеко не так.