У зв'язку з війною освіта в Україні зазнала значних змін. Тепер коли діти навчаються здебільшого вдома, саме батьки відповідальні за харчування школярів у перервах між онлайн-уроками.
Щоб полегшити задачу мамам і татам, МОЗ діляться порадами, які продукти слід включити в корисне меню юних геніїв.
Консультант з громадського здоров'я МОЗ України Олег Швець радить організувати дитині три стандартні прийоми їжі, які включають сніданок, обід і вечерю. Також можна додати до двох перекусів на день, але не більше.
Якщо в дитини є потреба, можна робити другий сніданок між 10 та 11 годинами не менше 20 хвилин. Найкращим часом для обіду фахівець вважає 25-30 хвилин між 13 та 14 годинами.
Тарілка здорового харчування (фото: suprun.doctor)
Найкраще надавати перевагу овочам або фруктам, горіхам, сухофруктам, різному насінню. Також непоганим варіантом можуть стати цільнозернові хлібці або крекери.
Усі діти люблять солодке, і суворо його забороняти без вагомої причини не варто. Проте нехай у раціоні вашого чада воно займає не більше 10% їжі на день, тобто добова норма цукру для дитини становить 25 грамів.
Першими в списку йдуть, звісно, овочі та фрукти. Разом взяті вони повинні складати приблизно половину тарілки школяра щоденно. Беріть різні овочі та готуйте їх щоразу по-різному: запікайте, варіть, смажте, робіть салати або їжте сирими. У виборі фруктів також дотримуйтеся різноманітності.
Наступним пунктом стануть цільнозернові каші, хліб, макарони тощо. У висівках і зернах вони містять необхідні для роботи мозку та всього організму мікроелементи. До того ж надмірна кількість виробів із білого борошна провокує появу зайвої ваги, чого не скажеш про цільне зерно.
Молочні продукти також мають бути присутніми в харчуванні дитини. Усім відомо, що молоко, домашній сир, ряжанка тощо містять необхідний для кісток кальцій.
Не забувайте і про яйця для малечі. В одному яйці міститься денна норма вітаміну D, а саме зараз почався сезон його дефіциту.
Також у щоденний раціон школяра варто додавати м'ясо птиці, червоне м'ясо та рибу. Тут можете обирати будь-яке до душі вашому маленькому дегустатору, адже в більшості випадків роль відіграє спосіб приготування самого продукту.
План здорового харчування дитини вдома (фото: t.me/mozofficial)
Раніше ми розповідали, чи потрібні дітям ліки для покращення роботи мозку.
Читайте також, чи можна дітям давати смажену їжу. Адже це вважається дуже шкідливим для шлунку.