Часто можна зустріти пораду рано вставати, адже так роблять багаті та успішні люди. Чи дійсно пробудження о четвертій ранку допоможе вам стати продуктивними і звернути гори?
Правда це чи ні, розповів лікар Юрій Габорець в TikTok.
За словами лікаря, вставати рано - корисно. Але робити це треба після шостої ранку.
І це за умови, що ви вже в ліжку десь о 22:00. Важливо відсипатися і спати не менше семи годин. Проте й занадто довгий сон - понад вісім годин - користі не принесе.
Близько 6:30 ранку починається ріст гормонів, які активізують різні процеси в організмі, готуючи його до нового дня. Це називається циркадним ритмом.
"Якщо ви в цей час (о 7 ранку. - Ред.) ще лежите, то йде адреналін. Хоче вас підняти, а піднімається тиск. Потім болить голова", - твердить фахівець.
Лікар радить спати з 23:00 до 6:00. Це - ідеальний час для відпочинку й відновлення. Якщо ж ви затрималися і не змогли лягти вчасно, то краще зранку переспати і добрати свої сім годин.
Якщо ви не добрали свої сім годин для сну (норма для здорової дорослої людини), наступного дня буде знижена увага, працездатність, ви будете почуватися втомленими.
Юрій Габорець говорить, що легенди про ранній підйом "багатих і знаменитих" - відверта маніпуляція.
"Те, що ви читаєте, що знаменитості встають о 3:45 ранку і встигають зробити всі справи - це міф для їхніх підлеглих. Щоб ті працювали ще більше, 24/7. Тому краще золота середина без крайнощів", - підсумував медик.
Якщо ви не відпочиваєте:
Раніше ми писали, чому шкіра виглядає тьмяною і старою і як "омолодитися" безкоштовно.
Також ми писали про важку хворобу, через яку страждають українці після 40 років.